bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 12 września 2012
  • wyświetleń: 3740

Maratończycy w Wolfsburgu

W dniach 7-10 września grupa biegaczy z Bielska-Białej w ramach sportowej współpracy miast partnerskich gościła w niemieckim Wolfsburgu. Bezpośrednim i głównym celem wizyty był udział w „Wolfsburg Marathon”.

Impreza ta składała się z pięciu biegów na różnych dystansach - maratonu, półmaratonu, biegów na 10 km i 5 km oraz biegu dziecięcego. Zawodnicy z Bielska-Białej wystartowali w maratonie i półmaratonie.

Trasa biegów poprowadzona została ulicami miasta oraz przez najważniejsze obiekty w mieście, w tym m.in. przez teren fabryki Volkswagena i stadion piłkarski Volkswagen Arena, na którym mecze rozgrywa drużyna Bundesligi VfL Wolfsburg. Pomimo trudnych dla biegaczy warunków - termometr na mecie wskazywał +30 stopni - reprezentanci Bielska-Białej zaliczyli udane starty.

Maratończycy w Wolfsburgu · fot. UM Bielsko-Biała


Włodzimierz Waluś zajął wysokie 14 miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej M50. Stanisław Giemza, dla którego był to już 193 maraton w karierze, zajął 67 miejsce (2 miejsce w kategorii M60). Czesław Mędrala sklasyfikowany został na 109 miejscu w klasyfikacji generalnej (2 miejsce w kategorii M65).

Udane starty zaliczyli również zawodnicy w biegu półmaratońskim na dystansie 21 km, który miał najliczniejszą obsadę spośród wszystkich biegów (do mety dobiegło 1074 zawodników). Franciszek Suchy zajął 280 miejsce w klasyfikacji generalnej (6 miejsce w kategorii M60), Czesław Gryniewicz zajął 575 miejsce (16 w kategorii M60), a Jerzy Szyller ukończył bieg na 713 pozycji (21 w kategorii M60).

W tegorocznej edycji imprezy we wszystkich biegach uczestniczyło ok. 2350 zawodników. O trudach trasy może świadczyć fakt, iż wielu zawodników nie ukończyło zawodów, a ponad osiemdziesięciu udzielono pomocy medycznej.

Była to kolejna, siódma już edycja Wolfsburg Marathon. Warto zaznaczyć, iż zawodnicy z Bielska-Białej w ramach wymiany sportowej z Wolfsburgiem uczestniczyli we wszystkich dotychczasowych edycjach maratonu, organizowanych w tym mieście.

W tym roku poza naszymi reprezentantami startowali również zawodnicy z innych miast i regionów partnerskich Wolfsburga: Toyohashi (Japonia), Chattanooga (USA) oraz Pesaro-Urbino (Włochy).

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.