bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 6 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 1646

Umowa między Góralami i BKS-em

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

W siedzibie BKS „Stal” Bielsko-Biała odbyło się w piątek spotkanie prezesów dwóch największych bielskich klubów - Prezesa BKS „Stal” Czesława Świstaka oraz TS Podbeskidzie S.A. Marka Glogazy. Podczas spotkania doszło do podpisania porozumienia o współpracy obu klubów w dziedzinie piłki nożnej.

Podbeskidzie BKS
Współpraca TS Podbeskidzie S.A. z BKS Stal · fot. tspodbeskidzie.pl


Głównymi założeniami partnerskiej współpracy jest podnoszenie poziomu piłki nożnej w regionie oraz propagowanie pozytywnych wzorców rywalizacji wśród sportowców. Porozumienie obejmuje współdziałanie w zakresie skautingu utalentowanej młodzieży, podnoszenia kwalifikacji kadry szkoleniowej, prowadzenie wspólnego szkolenia, a także organizowanie akcji i imprez promujących futbol w mieście i regionie.

Ponadto przewidziano pierwszeństwo klubów przy wymianie zawodników. Kluby będą wspólnie podejmować działania mające na celu poprawę ich wizerunku oraz propagowanie pozytywnych form wspierania swoich drużyn. Wszelkie inicjatywy obu klubów będą wzajemnie promowane przez obie strony porozumienia.

Nawiązanie współpracy przez oba kluby wpisuje się w strategię działania gminy Bielsko-Biała, która zakłada promocję miasta poprzez sport i rozwój funkcjonujących w nim klubów.

Porozumienie jest odzwierciedleniem długoletnich związków pomiędzy klubami. Na przestrzeni minionych lat z oboma klubami związanych było wielu sportowców i działaczy, jak m.in.:
- Grzegorz Więzik - skaut TS Podbeskidzie S.A., w przeszłości zawodnik BKS „Stal” i TS Podbeskidzie,
- Piotr Czak - obecnie asystent trenera I drużyny BKS „Stal”, były piłkarz BKS „Stal” i Podbeskidzia,
- Jan Furlepa - I trener drużyny BKS „Stal”, w przeszłości asystent trenera I drużyny TS Podbeskidzie,
- Damian Zdolski - obecny zawodnik BKS „Stal”, w przeszłości piłkarz Podbeskidzia,
- Marek Móll - kierownik I zespołu TS Podbeskidzie S.A, wychowanek i zawodnik BKS „Stal”.

Od najbliższego sezonu w zespole BKS „Stal” występować będzie czterech zawodników TS Podbeskidzie S.A. na zasadzie wypożyczenia - Mariusz Mikoda (świeżo upieczony reprezentant Polski kadry do lat 21), Adrian Olszowski, Daniel Bujok i Maksymilian Wojtasik.

new / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.