bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 31 lipca 2012
  • wyświetleń: 3560

Kolarze górscy zdobyli Dębowiec

Miłośnicy trudnej jazdy na rowerach i mocnych wrażeń wystartowali w sobotę w bielskiej edycji zawodów z cyklu Enduro Trophy. W biurze zawodów, zlokalizowanym przed wejściem do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Karbowej zgłosiło się 137 zawodników, którzy wyposażeni w ochraniacze i kaski ruszyli na trasę Odcinków Specjalnych, zjazdów i podjazdów zdobywając Dębowiec.

W klasyfikacji generalnej zawodów zorganizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej najlepszy okazał się mistrz podjazdów Jakub Jonkisz, który jechał najrówniej: wygrywając drugi OS, zajmując trzecie miejsca na trzecim i piątym OS-ie oraz plasując się na czwartych pozycjach na pierwszym i czwartym OS-ie.

Kolarze górscy zdobyli Dębowiec · fot. UM Bielsko-Biała


Mocno „deptał mu po piętach” Marcin Motyka, ale mimo zwycięstwa na ostatnim OS-ie nie zdołał odrobić minimalnych strat. Jeszcze bardziej zaciętą walkę stoczyli o trzecie miejsce Dawid Stawiak z Michałem Wilkiem. Obaj ukończyli zawody z taka samą ilością punktów, ale o wyższym miejscu Stawiaka zadecydowało lepsze miejsce w zjazdach, w których najlepszy okazał się Jerzy Krzemiński.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zdobyła Agnieszka Szor, a w kategorii masters triumfował Sławomir Bartnik.

Kolejne zawody z cyklu Enduro Trophy 2012 odbędą się 18 sierpnia w Szklarskiej Porębie, a finał zaplanowano 15 września w Brennej.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.