bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 30 lipca 2012
  • wyświetleń: 3301

Karatecy z Atemi na Malcie

W dniach od 22 do 29 lipca dwudziestoosobowa grupa polskiej młodzieży wybrana z klubów karate z całej Polski, wzięła udział w zgrupowaniu młodzieży z trzech krajów: Polski, Włoch i Malty zorganizowanym na Malcie przez Maltański Związek Karate w ramach europejskiego programu „Youth In Action” (Młodzi aktywni), sfinansowanemu w całości ze środków unijnych.

Reklama

W grupie tej znalazła się piątka zawodników z bielskiego klubu Atemi a organizatorem wyjazdu ekipy polskiej był trener Kadry Narodowej Paweł Połtorzecki. W wyjeździe uczestniczył Prezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak oraz Joanna Bensi-De Palma, która pełniła funkcję opiekuna.

Karatecy z Atemi na Malcie · fot. www.atemi.bielsko.pl


Patronat nad zgrupowaniem młodzieży objęła Pani Dolores Cristina Minister Sportu Malty, która oficjalnie dokonała ceremonii aktu uroczystego otwarcia wraz z przedstawicielami władz Maltańskiego Związku Karate. Po ceremonii otwarcia grupy z Malty, Włoch i Polski dokonały prezentacji przed Panią Minister i zaproszonymi gośćmi swoich umiejętności a w grupie występującej znaleźli się zawodnicy z Atemi. Ceremonia otwarcia, pokazy, były transmitowane przez maltańską telewizję i szeroko opisane w prasie.

Zgrupowanie obejmowało treningi karate prowadzone przez Trenera Kadry Narodowej Włoch Santo Torre (który gościł w Bielsku-Białej pod koniec kwietnia b.r.) oraz Prezesów Maltańskiego Związku Karate i Polskiego Związku Karate - Anthony Zammita i Wacława Antoniaka.

Odbyły się również zajęcia warsztatowe i dyskusje między innymi na temat: Roli sportu we współczesnym społeczeństwie, aktywne starzenie się, różnice kulturowe. Polska młodzież miała okazję poznać maltańską bogatą historię, kulturę i sztukę a także kuchnię oraz nawiązać nowe kontakty z młodzieżą pochodzącą z zupełnie innych środowisk kulturowych.

Nie zabrakło zwiedzania przepięknych miejscowości Malty ze stolicą Vallettą oraz plażowania, kąpieli w zatoce Golden Bay oraz w parku wodnym.

Klub Atemi zamierza skorzystać ze środków unijnych i pragnie zorganizować takie spotkanie w przyszłym roku w Bielsku-Białej, które będzie kontynuacją programu maltańskiego „Młodzi aktywni”. Być może uda się włączyć do programu kolejny kraj.

Paweł Połtorzecki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.