Reklama

Sport

  • 24 lipca 2012
  • wyświetleń: 5178

Z Bielska-Białej na olimpiadę

W wielkiej rodzinie olimpijskiej, która od 25 lipca do 12 sierpnia spotka się w Londynie, żeby rywalizować o medale igrzysk, będziemy mieć swojego przedstawiciela. Pracujący w Rekordzie Bielsko-Biała jako trener przygotowania fizycznego Artur Kaczkowski do stolicy Wielkiej Brytanii uda się w roli fizjoterapeuty reprezentacji Polski w kolarstwie torowym.

Artur Kaczkowski
Artur Kaczkowski · fot. Paweł Mruczek


43-letni bielszczanin, były kolarz Startu Bielsko-Biała, specjalizujący się jako zawodnik w wyścigu na dystansie 1000 metrów ze startu zatrzymanego oraz w sprincie, do Londynu poleci 1 sierpnia i zajmował się będzie głównie przygotowaniem do startu Małgorzaty Wojtyry.

22-letnia zawodniczka szczecińskiego klubu kolarskiego Bo-Go 5 sierpnia wystartuje w swojej koronnej konkurencji - omnium, w której w 2010 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Ma także w swoim dorobku szóste miejsce w konkurencji scratch i czwarte miejsce w omnium w mistrzostwach świata w Apeldoorn w 2011 roku oraz młodzieżowe mistrzostwo Europy w omnium w Anadii w 2011 roku.

- Założeniem jest walka o miejsce od 6 do 12, ale to jest sport i wszystko może się zdarzyć - mówi Artur Kaczkowski, który przed igrzyskami w Pekinie współpracował z Mają Włoszczowską, wicemistrzynią olimpijską sprzed 4 lat. - Szkoda, że kontuzja wyeliminowała Majkę z walki w Londynie, bo umknął nam potencjalny medal. Po samych igrzyskach oczekuję niezapomnianej atmosfery. To przecież jedyne w swoim rodzaju i specyficzne zawody, które odbywają się co cztery lata. Sama selekcja do udziału w nich jest niesłychanie trudna i sam udział jest wielkim osiągnięciem i niezapomnianym przeżyciem. Wierzę, że to będzie magiczna impreza! A po niej, już od 10 sierpnia, wracam do pracy z futsalowcami Rekordu.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.