Reklama

Sport

  • 18 lipca 2012
  • 30 września 2012
  • wyświetleń: 5655

Marsz Nordic Walking w Bielsku

30 września odbył się I Marsz Nordic Walking „Chodzę Bo Lubię” pod patronatem Prezydenta Miasta, Jacka Krywulta. Inicjatorami i organizatorami imprezy były: Gmina Bielsko-Biała i Fundacja Rozwoju Sportu, Turystyki i Rekreacji „Na Przełaj”.

W Marszu wzięło udział 305 uczestników, w tym blisko 40 osobowa grupa z Chorzowa, reprezentująca Klub Nordic Walking Stadion Śląski.

Każdy z uczestników miał do wyboru jedną z trzech tras o różnej długości i różnym stopniu trudności. 39 osób rywalizowało się na trasie nr 1, która prowadziła na Szyndzielnię i liczyła 13 km. Na trasie tej uczestnicy walczyli o puchar Prezydenta Miasta oraz puchary w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Marsz Nordic Walking w Bielsku · fot. UM Bielsko-Biała


Druga trasa liczyła 8 km i przebiegała przez Dębowiec, następnie traktem konnym w kierunku Wapienicy. Na drugą trasę wystartowało 163 uczestników. Niewiele mniej, bo 103 osoby zgłosiły się do marszu na trasie trzeciej, a zarazem najkrótszej i najłatwiejszej. Trasa wiodła do schroniska na Dębowcu, następnie w kierunku dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię i dalej w stronę Olszówki Górnej. Zarówno start jak i meta wszystkich trzech tras usytuowana była przy hali widowiskowo-sportowej.

Po dotarciu na metę wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz mogli liczyć na dodatkowe atrakcje. Jedną z nich była zorganizowana na świeżym powietrzu sala fitness, gdzie można było wziąć udział w spinningu i zumbie. Ponadto odbyły się pokazy tańca, judo, karate i gimnastyki artystycznej.

Na zakończenie Marszu Prezydent Miasta Bielska-Białej, Jacek Krywult wręczył zawodnikom puchary w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w kategorii open. Nagrodami uhonorowano także najstarszych i najmłodszych uczestników Marszu oraz najliczniejszą grupę zorganizowaną i najliczniejszą reprezentację szkoły.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.