bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 4 lipca 2012
  • wyświetleń: 4643

42 maratony w 42 dni

Dystans biegu maratońskiego od 1908 roku, czyli od igrzysk olimpijskich w Londynie wynosi 42 kilometry i 195 metrów. Tyle właśnie codziennie w innym mieście, przez 42 dni z rzędu, od 23 czerwca do 3 sierpnia mają w planie pokonać śmiałkowie, przygotowujący się do występu w barwach reprezentacji Polski we wrześniowych mistrzostwach świata w biegu 24-godzinnym.

Reklama

Sam pomysł zorganizowania takiego sportowego przedsięwzięcia podsunął biegaczom rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. Zbigniew Waśkiewicz, stwierdzając, że można w ten sposób uczcić 42 rocznicę powstania AWF im. Jerzego Kukuczki. Augustyn Jakubik podjął się organizacji „biegowego touru” i zaczynając od przedostatniej soboty czerwca, kiedy to na stadionie w Rzeszowie padła komenda „start” ruszył w trasę.

42 maratony w 42 dni · fot. UM Bielsko-Biała


1 lipca grupka śmiałków, pokonujących dzień w dzień prawie 106 okrążeń stadionu, zameldowała się w Bielsku-Białej na lekkoatletycznym stadionie BBOSiR w Wapienicy. Do Augustyna Jakubika, Mariusza Szostaka i Andrzeja Radzikowskiego dołączyli także inni miłośnicy długich biegów, z których Paweł Szynal też pokonał dystans maratonu, a inni wybrali krótszy wysiłek. Aneta Rajda przebiegła 25 kilometrów, Marek Szeszko, Adrian Mencner, Dariusz Cieświerz, Dorota Szeszko i Żaneta Król „zaliczyli” pół maratonu, natomiast Aleksandra Grabińska i Marek Kubista przebiegli 10 kilometrów.

Po zaliczeniu bielskiego odcinka grupa śmiałków biegnie dalej i próba bicia niezwykłego rekordu trwa. Powinna się zakończyć w pierwszy piątek sierpnia w Katowicach na stadionie AWF.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.