Sport

  • 29 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1735

Kręć kilometry dla swojego miasta. Minął pierwszy tydzień akcji

Minął pierwszy tydzień konkursu Rozgrzewka do Pucharu Rowerowej Stolicy Polski, w którym kręcimy kilometry dla naszego miasta. Bielszczanie już zaczęliście działać i przejechali 139.73 km.

rower, ścieżka rowerowa, las, kolarze
fot. UM Tychy


Wydział Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przygotował tzw. mapę ciepła, na której można zobaczyć trasy rowerowe bielszczan - kolor czerwony odpowiada najbardziej obleganym miejscom. Wraz z mapką wydział sporządziły pierwsze statystyki:
spalone kalorie: 6.559
suma czasów: 15 godzin 29 minut 14 sekund
suma dystansów: 139.73 km
średnia prędkość: 13.81 km/h

22 czerwca ruszył konkurs Rozgrzewka do Pucharu Rowerowej Stolicy Polski mający na celu promocję aktywnego stylu życia, zrównoważonej mobilności i aktywności społecznej mieszkańców. Rozgrzewka jest treningiem do wrześniowej walki o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2020, inicjatywy miasta Bydgoszcz, w której bierze udział ponad 30 polskich miast, w tym Bielsko-Biała. Nasze miasto z chęcią włączyło się do akcji, aby zaangażować mieszkańców i szerzyć ideę smart city, czyli tzw. inteligentnego miasta wykorzystującego nowe technologie do wzrostu interaktywności, podniesienia świadomości mieszkańców oraz lepszego wykorzystania infrastruktury miejskiej.

Na czym polega rozgrywka?

Puchar Rowerowej Stolicy Polski organizowany po raz drugi przez miasto Bydgoszcz odbędzie się we wrześniu br. Konkurs Rozgrzewka do Pucharu Rowerowej Stolicy trwa do 16 sierpnia 2020 roku i stanowi trening przygotowujący do wspomnianych rozgrywek. Ma on charakter zabawy i stanowi preludium do głównej rywalizacji, w której miasto z największą liczbą zdobytych kilometrów otrzymuje zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Dlaczego warto przystąpić do konkursu?

Głównym powodem jest oczywiście utrzymywanie aktywności fizycznej - zarówno dla zdrowia, jaki i przyjemności. Co więcej, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy, w której główną nagrodą jest plecak znanej marki Patagonia model Paxat Pack Black 32L.

Jak przystąpić do konkursu?

Osoby biorące udział w rozgrywkach instalują aplikację mobilną Rowerowa Stolicy Polski, po czym wpisując odpowiednie dane, wybierają Bielsko-Białą jako miasto, dla którego będą zbierać kilometry oraz rodzaj aktywności jazda na rowerze bądź kolarstwo. Osoba nie musi znajdować się fizycznie na terenie Bielska-Białej, gdyż aplikacja bierze pod uwagę dane wpisane przy rejestracji. Wówczas mieszkaniec jadąc na wycieczkę do innego regionu lub nawet za granicę, w dalszym ciągu reprezentuje nasze miasto.

Udział w akcji jest bezpłatny i niesie ze sobą wiele korzyści. Dla najbardziej aktywnej osoby przewidziana jest wspomniana wcześniej nagroda, z kolei miasto zyskuje na dostępie do statystyk związanych z najbardziej uczęszczanymi trasami, co jest nieocenione w planowaniu zagospodarowania przestrzennego i tworzenia nowej infrastruktury rowerowej.
Regulamin i zasady korzystania z aplikacji znajdują się na stronie: http://www.rowerowastolicapolski.pl/p/24-regulamin-aplikacji-
natomiast regulamin konkursu Rozgrzewka do Pucharu Rowerowej Stolicy Polski: https://www.visitbielsko.pl/regulaminprsp/

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.