bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 3 lipca 2012
  • wyświetleń: 1669

Nowy piłkarz w Podbeskidziu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Coraz wyraźniej kształtuje się kadra zespołu Podbeskidzia na nadchodzący sezon. Kolejna zmiana dokonana została w formacji defensywnej, gdzie Czecha zastąpi... Słowak.

Michal Piter-Bučko, Podbeskidzie
Michal Piter-Bučko zagra w Podbeskidziu w nowym sezonie · fot. M. Nikiel / tspodbeskidzie.pl


W nadchodzącym sezonie barw bielskiego klubu nie będzie reprezentował czeski obrońca Ondrej Šourek. Kontrakt Czecha, obowiązujący jeszcze przez rok, został rozwiązany za porozumieniem stron. 29-letni zawodnik występował w Podbeskidziu w minionych rozgrywkach po wcześniejszym transferze ze słowackiego MŠK Żylina. W pierwszym zespole Podbeskidzia rozegrał 13 meczów, co dało łącznie 1109 minut. Šourek zapisał się w w strzeleckich statystykach Górali, zdobywając gola w konfrontacji z Ruchem Chorzów.

Miejsce Czecha w bielskiej drużynie zajmie środkowy obrońca rodem ze Słowacji - Michal Piter-Bučko. Niespełna 27-letni piłkarz spędził ostatnie cztery sezony w ekipie ekstraklasowego 1. FC Tatran Prešov, będąc podstawowym graczem linii obrony. We wspomnianym okresie rozegrał blisko 100 meczów i zanotował sześć bramek dla byłego już zespołu. Z Podbeskidziem Piter-Bučko związał się dwuletnim kontraktem. Zawodnik mierzący 188 cm wzrostu dołączy do kilku rodaków w szeregach Górali i weźmie udział w badaniach inaugurujących okres przygotowawczy.

new / bielsko.info
źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj