bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 3 lipca 2012
  • wyświetleń: 3692

Turniej Piłki Nożnej Oldbojów

W zorganizowanym przez TS Bielskie Orły, przy finansowym wsparciu Gminy Bielsko-Biała, Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów najlepsza okazała się drużyna Orłów Zaolzia.

W sobotnich zmaganiach na boisku Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego Rekord zespół z Czeskiego Cieszyna wygrał 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec, zremisował 0:0 z TS Bielskie Orły i pokonał 5:0 GLKS Wilkowice. 7 punktów i bilans bramkowy 6:0 zapewnił gościom zza południowej granicy zdobycie głównego trofeum turnieju „Beskidy 2012” im. Józefa Ciszewskiego.

Turniej Piłki Nożnej Oldbojów · fot. UM Bielsko-Biała


Niepokonani okazali się także gospodarze, którzy oprócz bezbramkowego remisu z Orłami Zaolzia, zanotowali jeszcze jeden remis 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec i zwycięstwo 2:0 z GLKS Wilkowice. 5 punktów i bilans bramkowy 3:1 wystarczyły jednak „tylko” na zajęcie drugiego miejsca. Trzecią pozycję z 4 punktami i bilansem bramkowym 2:2 wywalczyli sosnowiczanie. Do porażki 0:1 z Orłami Zaolzia Zagłębie dodało remis 1:1 z Bielskimi Orłami i zwycięstwo 1:0 z oldbojami GLKS Wilkowice, którzy zakończyli turniej z trzema porażkami i bilansem bramkowym 0:8.

Wyniki nie były jednak sprawą najważniejszą. Międzynarodowe zmagania oldbojów były świetną okazją do integracji środowiska sportowego i wspomnień. Z trybun turniejowe potyczki oglądał m.in. Józef Gałeczka, król strzelców ekstraklasy z 1964 roku. Nie zabrakło także rodziny zmarłego w 2007 roku wieloletniego prezesa BOZPN Józefa Ciszewskiego, którego pamięć uczczono piłkarskim turniejem.

W każdym uczestniczącym zespole wskazano najlepszego zawodnika - wśród Orłów Zaolzia Andrzeja Bizonia, w zespole z Bielska-Białej Janusza Gardasa, w wilkowickiej ekipie Wojciecha Biernata i Piotra Pawełka w Zagłębiu.

Istotną częścią programu zawodów było także uhonorowanie odznakami TS Bielskie Orły przyjaciół bielskich oldbojów. Wiceprezydent Bielska-Białej Zbigniew Michniowski wraz z prezesem TS Bielskie Orły Sławomirem Wojtulewskim wręczyli odznaki: Leszkowi Baczyńskiemu, Tadeuszowi Berdysowi, Andrzejowi Bizoniowi, Ryszardowi Rączce i Janowi Zolichowi.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.