bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 22 czerwca 2012
  • wyświetleń: 3376

Rusza Akademia Bramkarska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Pierwsza w Polsce akademia przy klubie piłkarskim, a skierowana typowo dla bramkarzy, powstaje w TS Podbeskidzie S.A.

bramkarz, piłka nożna, mecz
Rusza Akademia Bramkarska Podbeskidzie.


Akademia Bramkarska Podbeskidzie na tak dużą skalę to swego rodzaju pomysł innowacyjny. Bramkarze, którzy przynależą do klubu, od lipca tego roku, objęci zostaną całościowym, 10-letnim procesem szkolenia już od 9. roku życia.

- Naszym celem jest wyszkolenie, jak największej liczby bramkarzy, z których najlepsi wybiją się na europejski poziom. Ale chcemy także wychowywać młodych ludzi poprzez sport, bo nie wszyscy przecież osiągną sukces piłkarski. Dzięki Akademii Bramkarskiej stwarzamy możliwości do rozwoju wszechstronnego - mówi Izaak Stachowicz, trener bramkarzy, koordynujący funkcjonowanie Akademii.

Treningi w ramach Akademii Bramkarskiej Podbeskidzie będą miały zarówno charakter drużynowy, jak i indywidualny. Na ten drugi element położony zostanie szczególny nacisk. Jakie jeszcze działania przewiduje bramkarska szkółka?

- Chcemy nawiązać współpracę z klubami z regionu, gdzie młodych, perspektywicznych bramkarzy będziemy wypożyczać, a tym samym „ogrywać” w rozgrywkach seniorskich - dodaje trener Stachowicz, który nie wyklucza podjęcia w niedalekiej przyszłości współpracy Akademii z klubami zagranicznymi.

Na etapie budowy jest strona internetowa Akademii Bramkarskiej. Zapraszamy tymczasem na Facebooka, gdzie pojawiają się bieżące informacje na temat ciekawego projektu:
facebook.com/AkademiaBramkarskaPodbeskidzie.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj