bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2209

Bartłomiej Piekarczyk z nowym kontraktem w BKS

Pozytywna ocena pracy trenera Bartłomieja Piekarczyka spowodowała, że Bialski Klub Sportowy S.A. zdecydował się na przedłużenie wygasającej w tym sezonie umowy.

bartłomiej piekarczyk, bks bielsko-biała
Bartłomiej Piekarczyk, trener bielskich siatkarek · fot. BKS Bielsko-Biała


Bartłomiej Piekarczyk ma 33 lata i pochodzi z Bielska-Białej. To właśnie w naszym mieście rozpoczynał karierę siatkarską w BBTS Bielsko-Biała. Grał także w zespołach z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej. Dość szybko zakończył jednak karierę zawodnika i rozpoczął karierę trenerską. Najpierw pracował z drużynami młodzieżowymi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie został włączony do sztabu pierwszej drużyny jako statystyk i drugi trener. W 2015 roku wrócił do swojego rodzinnego miasta i objął stanowisko drugiego trenera bielskich siatkarek. Wówczas szkoleniowcem BKS był Włoch Emanuele Sbano. Następnie zespół przejmowali Mariusz Wiktorowicz i Tore Aleksandersen, ale za każdym razem ich asystentem był Bartłomiej Piekarczyk. Wreszcie w 2018 roku Zarząd Bialskiego Klubu Sportowego S.A. podjął decyzję o przekazaniu drużyny trenerowi Piekarczykowi, który w swoim premierowym sezonie w roli pierwszego szkoleniowca zajął z drużyną 5. miejsce lidze, a więc najlepsze w ostatnich kilku latach. W zakończonych niedawno rozgrywkach BKS Stal Bielsko-Biała zajął siódme miejsce, ale sezon skończył się przedwcześnie i bielszczanki, których w tym sezonie nie oszczędzały kontuzje, nie miały możliwości poprawienia pozycji zajętej po fazie zasadniczej.

Pozytywna ocena pracy trenera Bartłomieja Piekarczyka spowodowała, że Bialski Klub Sportowy S.A. zdecydował się na przedłużenie wygasającej w tym sezonie umowy. - Bardzo się cieszę, że trener Piekarczyk, na kolejne dwa sezony, zostaje z nami. Decyzja, podjęta dwa lata temu, o powierzeniu stanowiska pierwszego trenera, właśnie Jemu, była jak najbardziej słuszna. Trener Piekarczyk pokazał, że mimo młodego wieku, nie boi się ciężkiej pracy, a zawodniczki pod Jego okiem robią ogromne postępy. Trzymam kciuki, aby dalej się spełniał w roli trenera i osiągał jak najlepsze wyniki - mówi Aleksandra Jagieło - Prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A.

Dla trenera Bartłomieja Piekarczyka będzie to już szósty sezon w bialskim klubie. - Bardzo się cieszę, że przez następne dwa sezony będę kontynuował pracę w BKS Stal Bielsko-Biała. Dziękuję za zaufanie. BKS w tych trudnych czasach jest solidną marką, a mi podoba się wizja prowadzenia klubu w kolejnych latach, dlatego cieszę się, że będę jego częścią - mówi bielski szkoleniowiec.

mp / bielsko.info, źródło: bksbielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.