bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 26 marca 2020
  • wyświetleń: 2121

Koniec sezonu Krispol 1. Ligi. BBTS w PlusLidzie?

W środę wieczorem zapadła decyzja o zakończeniu rozgrywek KRISPOL 1. ligi mężczyzn. Za końcową klasyfikację uznano obecny stan tabeli, BBTS Bielsko-Biała został zatem sklasyfikowany na drugim miejscu.

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki postanowił zakończyć sezon rozgrywkowy w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn zakończyć na tym etapie, jaki rozegrany został do 14 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza KRISPOL 1. Ligi, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.

Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny przejdą audyt w kontekście awansu do PlusLigi (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych).

Z KRISPOL 1. Ligi spadają dwie ostatnie drużyny w klasyfikacji końcowej, czyli SPS Chrobry Głogów oraz SMS PZPS I Spała.

- To były dla nas bardzo trudne decyzje - mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. - Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata - dodaje.

mp / bielsko.info, źródło: bbtsbielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.