bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 19 marca 2020
  • wyświetleń: 2480

Siatkarki BKS Stal Bielsko-Biała wstrzymały treningi

Sytuacja związana z koronawirusem, w jakim znalazł się nasz kraj i w zasadzie cały świat, wymaga podjęcia odpowiednich działań. 12 marca 2020 roku Polska Liga Siatkówki S.A. podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz Krispol 1. Ligi Mężczyzn. Wciąż nie jest znana najbliższa przyszłość naszych rodzimych siatkarskich rozgrywek.

bks
fot. BKS Profi Credit Bielsko-Biała


W związku z tym wiele klubów zawiesiło również swoje treningi, by niepotrzebnie nie narażać swoich zawodników na utratę zdrowia. Podobnie jest w BKS Stal Bielsko-Biała. Po rozmowach z Prezesem Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Pawłem Zagumnym bielski zespół podjął decyzję o przerwach w treningach. - W związku z obecną sytuacja związaną z koronawirusem treningi naszego zespołu zostały zawieszone. Każdy z nas ma świadomość, że zdrowie zawodniczek i sztabu jest najważniejsze - mówi Aleksandra Jagieło - Prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A.

Nie oznacza to jednak, że bielskie siatkarki mają już wolne. - Ten czas traktujemy jako przerwę w treningach, a nie zakończenie sezonu. Chcemy wrócić do treningów tak szybko, jak to będzie możliwe, aby kontynuować naszą pracę. Dziewczyny dostały indywidualne plany treningowe, żeby w miarę możliwości wykonywały trening w domu. Mamy kontrakty do końca maja, wierzymy, że niedługo wszyscy się zobaczymy - mówi trener bielszczanek Bartłomiej Piekarczyk.

mp / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.