bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 8 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2733

Czypiruk i Wojtowicz w BKSie

BKS Aluprof podpisał umowy na sezon 2012/2013 z dwiema kolejnymi siatkarkami. Drużynę 8-krotnego mistrza Polski w przyszłym sezonie reprezentować będą Monika Czypiruk i Mariola Wojtowicz.

Monika Czypiruk, BKS Aluprof
Monika Czypiruk · fot. siatkowka.bks.bielsko.pl


Monika Czypiruk to 30-letnia przyjmująca, która urodziła się w Rybniku. Przez siedem lat występowała w Sokole Chorzów, z którym bezskutecznie walczyła o siatkarską elitę. Była podstawową zawodniczką i jednym z najważniejszych filarów Sokoła. Z Chorzowa w 2009 roku Czypiruk przeniosła się do Impel Gwardii Wrocław. Ostatni sezon Czypiruk również spędziła we Wrocławiu rywalizując o miejsce w składzie z Mileną Rosner.

Mariola Wojtowicz to z kolei libero, która o miejsce w składzie BKS Aluprof rywalizować będzie z Agatą Sawicką. Dla 32-letniej zawodniczki będzie to trzeci pobyt w Bielsku-Białej i trzeba powiedzieć, że za każdym razie z Mariolą Wojtowicz w składzie klub z Bielska-Białej odnosił sukcesy. Wojtowicz to trzykrotna mistrzyni Polski w barwach BKS (2003, 2004, 2010), dwukrotna zdobywczyni Pucharu Polski (2004 i 2006) a także Superpucharu naszego kraju (2006). W swojej karierze Wojtowicz występowała również w MKS Lubań, Leningradce St. Petersburg, AZS Białystok, Mosir/Sokół Silesia Volley i ostatnio w Stali Mielec.

new / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.