bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 29 maja 2012
  • wyświetleń: 4302

5 medali bielskich karateków

W niedzielę 27 maja Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Polski Związek Karate, Dolnośląska Federacja Sportu byli organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików karate WKF rocznik 1999-2000, obejmujących województwa: dolnośląskie, śląskie, opolskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

Reklama

Eliza Gaweł, Atemi, karate
Eliza Gaweł · fot. www.atemi.bielsko.pl


Eliza Gaweł, Weronika Abratańska, atemi, karate
Eliza Gaweł i Weronika Abratańska · fot. www.atemi.bielsko.pl


Mikołaj Dobrzyński, atemi, karate
Mikołaj Dobrzyński · fot. www.atemi.bielsko.pl


Zawody odbyły się w ramach systemu sportu młodzieżowego przy Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, którego głównym celem działania jest rozwój sportu dzieci i młodzieży na terenie całego kraju oraz koordynacja działań wszystkich stowarzyszeń i organizacji członkowskich.

Doskonale zaprezentowały się młodziczki bielskiego Atemi - Eliza Gaweł oraz Weronika Abratańska, które wystąpiły w dwóch finałach, tocząc walkę między sobą o złote medale w konkurencjach kata indywidualne i kumite indywidualne +50 kg. Lepsza okazała się Eliza wygrywając dwa finały z Weroniką.

Bardzo dobry występ zaliczył Mikołaj Dobrzyński, który uplasował się na 3. miejscu w konkurencji kata indywidualne młodzików.

Bielszczanie wywalczyli łącznie 11 punktów, zdobywając 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

Paweł Połtorzecki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.