bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 28 maja 2012
  • wyświetleń: 1899

Kolejne punkty bielskiego rajdowcy

Reprezentanci Lotos - Subaru Poland Rally Team zajęli 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Rally Tribec, finiszując jednocześnie tuż za podium grupy N.

Lotos - Subaru Poland Rally Team
Kolejne punkty bielskiego rajdowcy


Wpływ na wynik miała kara za spóźnienie, gdyż Wojtek Chuchała i Kamil Heller od początku notowali bardzo dobre czasy w „generalce”, pewnie liderując wśród samochodów produkcyjnych i oddając rywalom tylko jeden oes. Mimo mniejszej zdobyczy punktowej, załoga L-SPRT zaliczy więc trzecią rundę słowackiego czempionatu do udanych. Kolejny trening na odcinkach o tak zmiennej charakterystyce z pewnością zaprocentuje podczas zbliżającego się Rajdu Karkonoskiego.

- Rally Tribec zaczął się dla nas super i jechało się bardzo dobrze. Mocno pasują nam słowackie odcinki, o innej charakterystyce niż w Polsce. Niestety później nasz plan musiał ulec zmianie i po 90-sekundowej karze za spóźnienie na PKC potraktowaliśmy ten występ już całkowicie treningowo, sprawdzając wypracowane podczas testów ustawienia. Wielkie słowa uznania dla naszych mechaników, którym wymiana skrzyni biegów zajęła w granicach 15 minut. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, jak szybko i profesjonalnie udało im się to zrobić. Podziękowania również dla naszych Partnerów: Subaru Import Polska, Lotos Oil z marką olejów Lotos Quazar, Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony Vaio - komentował Wojtek Chuchała.

- Słowacja to nieco inny kraj i to nie tylko pod względem odcinków. Na dojazdówce zatrzymała nas policja i o ile w Polsce pojechalibyśmy dalej, to tym razem skończyło się to dużym spóźnieniem, które niestety zaważyło na wyniku. Cieszy nas jednak dobre tempo na tych technicznych odcinkach, a treningowe kilometry postaramy się wykorzystać na Rajdzie Karkonoskim. Dziękujemy całemu Zespołowi oraz naszym mechanikom, którzy naprawdę dali z siebie wszystko - dodał Kamil Heller.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.