bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 23 maja 2012
  • wyświetleń: 3561

Pływackie medale dla bielszczan

Coraz lepsze informacje napływają z działających w Bielsku-Białej klubów pływackich. Zawodniczka UKS Nowy Klub Pływacki Amelia Brzezicka startując w Knurowie w Mistrzostwach Śląska 10-latków zdobyła srebrny medal w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym z wynikiem 1:39,80.

Reklama

Pływanie, medal, zawody, Amelia Brzezicka
Bielszczanie zdobyli medale w pływaniu · fot. UM Bielsko-Biała


To pierwszy od wielu lat medal dla pływaka bielskiego klubu w imprezie tej rangi! Ponadto niewiele, bo tylko 2 setnych sekundy, zabrakło do podium czwartemu na mecie Mateuszowi Przechrzcie na 100 metrów stylem klasycznym.

Dobrze spisali się także zawodnicy UKS Ondraszek w trakcie finałowej edycji zawodów pływackich „Sobota w Cieszynie”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 13-letni Filip Studencki, który w swoim roczniku z wynikiem 37,19 pokonał czołowych zawodników Śląska zdobywając złoty medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym oraz 16-letni Tymoteusz Ratajczak, wygrywając w najstarszej grupie wiekowej w konkurencji 400 metrów stylem dowolnym - 4:39,09, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Drugie miejsce zajęli ponadto 15-letni Jakub Stettner w swojej kategorii wiekowej na 50 klasycznym z czasem 36,66 oraz sztafeta 4x100 dowolnym w składzie: Chrapek, Nikel, Widzik, Michalak z rezultatem - 4:13,25.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.