bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 17 maja 2012
  • wyświetleń: 3007

Skoczylas wicemistrzynią Europy

Ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata młodzieżowców w ju-jitsu Anna Skoczylas potwierdziła swoją przynależność do międzynarodowej elity. Zawodniczka KS Gwardia Bielsko-Biała w rozegranych w sobotę i niedzielę w Genui Mistrzostwach Europy, w kategorii do lat 21, wywalczyła drugie miejsce.

Reklama

Wśród 13 zawodniczek, zgłoszonych w kategorii do 62 kilogramów podopieczna Mieczysława Malczewskiego, zaczęła szczęśliwie od wolnego losu. W drugiej rundzie pokonała Sabinę Usereau z Francji, a w półfinale po zaciętej walce wygrała z Rosjanką Ljubow Konuchową.

Anna Skoczylas wicemistrzynią Europy młodzieżowców · fot. UM Bielsko-Biała


Ten pojedynek kosztował studentkę AWF Wrocław zbyt dużo sił co w finałowej rywalizacji wykorzystała Dunka Charlotte Beyer, pewnie sięgając po złoto. Srebro bielszczanki należy jednak określić mianem sukcesu, świadczącego o tym, że talent zawodniczki wspieranej stypendium przyznanym przez prezydenta miasta rozwija się prawidłowo.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.