• 3 maja 2012
  • wyświetleń: 10791

Piłkarski mecz wspomnień

Już siódmy raz 1 maja odbył się w Bielsku-Białej piłkarski mecz wspomnień. Na boisku na „Górce” spotkały się zespoły oldbojów BBTS Włókniarz i BKS Stal.

Przed symbolicznym pierwszym kopnięciem piłki przez prezydenta Jacka Krywulta odbyła się miła uroczystość wręczenia przez gospodarza miasta oraz prezesa TS Bielskie Orły Sławomira Wojtulewskiego honorowej odznaki TS Bielskie Orły następującym zawodnikom i działaczom: Janowi Linnertowi (były bramkarz, a obecnie kierownik BKS Stal), Markowi Sokołowskiemu (wychowanek BBTS Włókniarz, aktualnie zawodnik TS Podbeskidzie SA) i Markowi Móllowi (były zawodnik BBTS Ceramed, obecnie kierownik drużyny TS Podbeskidzie SA).

Piłkarski mecz wspomnień · fot. UM Bielsko-Biała

Uhonorowani zostali także przedstawiciele mediów, wspierających bielskich oldbojów: Piotr Wysocki - redaktor naczelny „Kroniki Beskidzkiej”, Tomasz Giżyński - „Kronika Beskidzka” oraz Łukasz Klimaniec i Maurycy Marek - „Dziennik Zachodni”.

Mecz, choć miał charakter towarzyski, dostarczył wielu emocji i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Pierwszego gola już w 8 minucie spotkania zdobyli co prawda „włókniarze” po strzale Janusza Gardasa, ale „stalowcy” odpowiedzieli jeszcze przed przerwą trafieniami Piotra Czaka i Grzegorza Kasperka.

Wyrównująca bramka Andrzej Droździka sprawiła, że grupa kibiców zgromadzonych na trybunach zaczęła się już zastanawiać, czy rozstrzygnięcie nastąpi w dogrywce, czy w karnych. Jednak w przedostatniej minucie meczu Marek Móll zdecydował się na strzał, który ustalił wynik na 3:2 dla zespołu BKS Stal.

Wszyscy zgodnie podkreślili jednak, że nie rezultat był w tym meczu najważniejszy i zaczęli już omawiać przygotowania do przyszłorocznego rewanżu dwóch najstarszych piłkarskich klubów w Bielsku-Białej.

BKS Stal Bielsko-Biała - BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 3:2 (2:1)

Bramki: Piotr Czak 26 min, Grzegorz Kasperek 34 min, Marek Móll 69 min dla BKS „Stal” oraz Janusz Gardas 8 min, Andrzej Droździk 44 min.

Grano 2x35 minut. Sędziował Mateusz Pisarek.

BKS: Gerard Marszałek, Jacek Mizia, Bogdan Rozmus, Andrzej Widuch, Paweł Widuch, Jacek Kasperek, Grzegorz Kasperek, Wacław Kasperek, Piotr Czak, Józef Malczewski, Adam Marcinkowski, Alojzy Badura, Marek Móll, Edward Iwanicki, Bartosz Gabryś, Wiesław Wach, Marek Ryczan.

BBTS: Wojciech Biernat, Rafał Hajduga, Janusz Mędrzak, Paweł Baron, Mirosław Harężlak, Janusz Gardas, Zbigniew Suwaj, Grzegorz Skoczylas, Andrzej Kobak, Mikołaj Jakimowicz, Ryszard Radwan, Henryk Dziemiński, Ireneusz Furczyk, Andrzej Droździk, Tomasz Duleba, Zbigniew Wydra, Krzysztof Kaczmarczyk.