bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 3 maja 2012
  • 4 czerwca 2012
  • wyświetleń: 2882

Rajd: na rowerach dla hospicjów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

150 rowerzystów przekroczyło linię startu III Rajdu rowerowego „Przez Polskę dla polskich hospicjów”, który wyruszył z Bielska-Białej w sobotę. 20 osób z tej grupy to w ciągu 9 dni pokona ponad 1000 km przez Beskidy, Bieszczady i Tatry, by zakończyć trasę w Krakowie, 10 czerwca.

rajd, rower, hospicja
150 rowerzystów przekroczyło linię startu III Rajdu rowerowego „Przez Polskę dla polskich hospicjów”, który wyruszył z Bielska-Białej w sobotę. · fot. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne


rajd, rower, hospicja
Rajd „Przez Polskę dla polskich hospicjów” · fot. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne


Przed startem główny organizator rajdu - Fundacja Babci Aliny - przekazała 15 tys. zł Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu, które buduje w Bielsku-Białej hospicjum stacjonarne. Natomiast bielskie domowe Hospicjum Świętego Kamila otrzymało sprzęt w postaci kilku materacy przeciwodleżynowych oraz rękawa do masażu limfatycznego. Pierwszy dzień rajdu (Bielsko-Biała - Bystra - Szczyrk - Wisła) zakończył się spotkaniem z wolontariuszami i podopiecznymi domowego hospicjum „Otwarte drzwi” w Cieszynie. Kilku rowerzystów odwiedziło12-letnią dziewczynkę, która znajduje się pod opieką tego hospicjum.

Fundacja Babci Aliny zajmuje się gromadzenie środków na pomoc polskim hospicjom. Została założona przez bielszczan (ojca i córkę), którzy od kilkunastu lat, wraz z najbliższą rodziną, mieszkają w Wielkiej Brytanii. Z ruchem hospicyjnym zetknęli się ze względu na chorobę matki i babci, pani Aliny Holender. W dowód wdzięczności postanowili założyć fundację. Do tej pory z gromadzonych przez nich pieniędzy skorzystało 17 hospicjów w całej Polsce, w tym cztery w naszym regionie: Bielsku-Białej, Cieszynie i Żywcu.

Na starcie do Odcinka Inauguracyjnego (Bielsko - Bystra), przed bielskim Centrum Gemini Park, pojawili się mieszkańcy miasta i regionu, którzy zechcieli swoją obecnością podkreślić wartość rajdu i pracy wolontariuszy hospicyjnych. Organizatorzy składają gorące wyrazy podziękowania i uznania.

Trzon rajdu to Polacy i Anglicy, którzy osobiście starają się o sponsorów dla fundacji Babci Aliny. Każdego dnia rajdu odwiedzają także jedno wybrane hospicjum, jego podopiecznych i wolontariuszy.

Współorganizatorami startu rajdu w Bielsku-Białej były: Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, Hospicjum św. Kamila, Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie Serce”, Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów, Centrum Handlowo - Rozrywkowe Gemini Park.

new / bielsko.info
źródło: Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj