bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 1 maja 2012
  • wyświetleń: 1640

Nowa siatkarka w BKS Aluprof

W poniedziałek z bielskim klubem związała się Milada Bergrova, znana bardziej w Polsce pod panieńskim nazwiskiem Spalova. 33-letnia Czeszka podpisała z z BKS Aluprof roczny roczny kontrakt.

Pierwszym klubem Bergrovej był SK UP Ołomuniec, gdzie występowała przez osiem lat. Przez kolejne dwa sezony Bergrova grała we Francji w zespołach z Miluzy i Villebon. W sezonie 2005/2006 broniła barw tureckiego Eczacibasi Stambuł. - W Turcji bardzo mi się podobało, bo to ciekawy kraj z zupełnie inną kulturą - mówi dziś Bergrova.

Przez następne dwa lata czeska środkowa występowała w Winiarach Kalisz, z którymi sięgnęła po mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski. Przez ostatnie cztery lata grała w najlepszym czeskim klubie - Modransce Prostejov.

Bergrova w BKS Aluprof będzie grała wraz z Heleną Horką, z która występowała razem w Kaliszu i Prostejovie. - Jesteśmy przyjaciółkami i lubimy trzymać się razem. Bardzo się cieszę, że teraz również będziemy grać w jednym klubie - mówi 33-letnia siatkarka.

ups / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.