bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 17 kwietnia 2012
  • 22 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2534

Bielski rajdowiec w Górach Sowich

Drugi etap 40. Rajdu Świdnickiego nie przyniósł większych zmian aury, choć załogi nie ścigały się już w deszczu. Zmianom nie uległo także nastawienie zawodników Lotos - Subaru Poland Rally Team, którzy byli zmuszeni do skorzystania z SuperRally podczas pierwszego dnia. I choć podczas niedzielnych zmagań nie obyło się bez przygód, to Wojtek Chuchała i Kamil Heller po raz kolejny pokazali szybkie tempo i udowodnili, iż coraz bardziej zmniejsza się dystans, dzielący ich od czołówki.

Wojciech Chuchała
Wojciech Chuchała na trasie rajdu


Wojciech Chuchała i Kamil Heller
Wojciech Chuchała i Kamil Heller


Pierwsza niedzielna pętla przebiegła dla reprezentantów Lotos - Subaru Poland Rally Team bardzo pozytywnie, a równa i szybka jazda pozwoliła im objąć prowadzenie zarówno w grupie N, jak i „generalce” w klasyfikacji dnia. Niestety uderzenie w kamień i w konsekwencji uszkodzony drążek kierowniczy sprawiły, że Wojtek Chuchała i Kamil Heller musieli się skupić na obronie pozycji lidera „enki”. Po emocjonującym finiszu załoga L-SPRT zwyciężyła w grupie N i uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej dnia. Na mecie Siemanko i jego pilot odebrali także puchary za drugie miejsce w Klasyfikacji Producentów.

- Niedzielny etap zaczął się bardzo dobrze i dostarczył nam wiele emocji. Mamy nadzieję, że kibice także je poczuli. Niestety później sytuacja w rajdzie przestała się układać po naszej myśli. Na cięciu uderzyliśmy w kamień, który uszkodził zawieszenie. Straciliśmy sporo czasu, ale finalnie udało się wygrać enkę i zająć trzecie miejsce w dniu, więc i tak dobrze się to dla nas skończyło. Cały rajd zapewnił nam dużo wrażeń, tempo dało powody do satysfakcji, a konkurencja okazała się bardzo szybka. Nasze STI spisywało się super, podobnie jak cały Zespół, który tym razem miał nieco więcej pracy. Dziękujemy naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Lotos Oil z marką olejów Lotos Quazar, Lotos Paliwa z marką paliw Lotos Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Mega Service Recycling, Geberit, SJS oraz Sony VAIO i do zobaczenia na oesach! - podsumował Wojtek Chuchała.

- Rajd Świdnicki i jego wspaniałe odcinki specjalne po raz kolejny okazały się dla nas niezbyt łaskawe. Po uderzeniu w kamień nie mogliśmy jechać tak szybko, jak byśmy chcieli, ale udało się dotrzeć do mety na pierwszym miejscu w grupie N i trzecim w generalce dnia. Cieszymy się z naszego tempa, dziękujemy mechanikom i całemu Zespołowi za świetną pracę i czekamy już na kolejne rajdy - dodał Kamil Heller.

---

Informacja z 21 kwietnia:

Zawodnicy LOTOS - Subaru Poland Rally Team rozpoczęli sobotni etap 40. Rajdu Świdnickiego od 4. czasu w „generalce”. Niestety w końcówce próby, po skoku pojawiły się problemy z samochodem, które zmusiły Wojtka Chuchałę i Kamila Hellera do skorzystania z SuperRally.

Reprezentanci L-SPRT stracili tym samym świetne, trzecie miejsce w zawodach oraz zdecydowane prowadzenie w grupie N. Usterka przewodu, odpowiedzialnego za smarowanie turbiny, została jednak szybko wykryta. Uszkodzone elementy będą oczywiście wymienione, więc załogę Lotos - Subaru Poland Rally Team zobaczymy na starcie niedzielnego etapu.

- Jak pokazał dzisiejszy dzień, rajdy samochodowe są bardzo nieprzewidywalne. Kiedy się rozkręcaliśmy, samochód postanowił trochę nas spowolnić. Usterka małego przewodu doprowadziła do awarii turbiny i musimy przyznać, że słabszy mocowo samochód nie dostarcza tylu emocji podczas jazdy. Teraz Zespół pracuje nad przywróceniem sprawności naszemu STI i jutro pełni optymizmu ruszamy na malownicze odcinki Rajdu Świdnickiego - komentował Wojtek Chuchała.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej części odcinka, którą pokonywaliśmy sprawnym samochodem. Tempo było bardzo dobre, ale miejscami mieliśmy jeszcze delikatny zapas. Dlatego szkoda, że tak szybko się to skończyło. Mamy nadzieję, że jutro uda nam się uzyskać równie dobre tempo - dodał Kamil Heller.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.