bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 2 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3391

Atemi we Wrocławiu i w Czechach

W sobotę 31 marca karatecy z Atemi rywalizowali na dwóch frontach: w Hawirzowie i we Wrocławiu.

Grupa początkujących zawodników wzięła udział w 9. edycji Środkowoeuropejskiego Pucharu Nadziei Karate, który odbył się w Hawirzowie w Czeskiej Republice.

Druga grupa dla której rywalizacja na zawodach, to prawie codzienność, wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Funakoshi Cup, który odbył się we Wrocławiu. Turniej wrocławski był również Pucharem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. Romana Kołacza.

Atemi we Wrocławiu i w Czechach · fot. www.atemi.bielsko.pl


W czeskim mieście Hawirzów odbyły sie zawody w ramach Środkowo-Europejskiego Pucharu Nadziei Karate. W zawodach uczestniczyło 150 zawodników z Czech, Słowacji oraz Polski. Nasz kraj reprezentowało trzynastu młodych zawodników bielskiego klubu karate Atemi.

Dla niektórych  był to pierwszy start w zawodach. W sumie nasi zawodnicy wywalczyli 6 medali, 5 w konkurencjach indywidualnych kata oraz 1 w konkurencji kumite. Złoty medal zdobyła Patrycja Fąferko, srebrne medale wywalczyli Anna Kowalska oraz Michał Ornowski a brąz powędrował do Magdaleny Jakobsze i Kuby Smaza ( kata i kumite). Zawodnikami, którzy przegrali walki o trzecie miejsce ostatecznie zajmując pozycję tuż za podium byli:  Wiktoria Olma, Mateusz Wasilkowski oraz Dominik Tkaczyk.

W Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu około 350 zawodników z Czech, Słowacji, Litwy, Anglii oraz Polski rywalizowało w corocznym Funakoshi Cup. Dziesięciu zawodników klubu Atemi wzmocnionych studiującą we Wrocławiu wicemistrzynią Świata, mistrzynią Europy Karoliną Ścieszką wywalczyło 11 medali: 3 złote, 2 srebrne i 6 brązowych medali.

Złote medale dla bielskiego klubu wywalczyli Eliza i Dawid Gaweł w konkurencji kata indywidualne młodziczek i kata indywidualne juniorów oraz drużyna młodzików w składzie: Daniel Dziergas, Mikołaj Dobrzyński i Maciej Gawor. Srebrny medal w konkurencji kumite indywidualne juniorów młodszych w kategorii -57kg wywalczył Dawid Zorn oraz drużyna kata juniorów w składzie: Dawid Gaweł, Mateusz Tomiczek, Dawid Zorn, która rywalizowała w grupie seniorów.

Na trzecim miejscu z brązowym medalem uplasowali się: Weronika Abratańska w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat, Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kumite indywidualne chłopców kat. wag. +35kg, Mateusz Tomiczek i Dawid Zorn w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych, Karolina Ścieszka w konkurencji kata indywidualne seniorek oraz drużyna młodziczek w składzie: Weronika Abratańska, Eliza Gaweł oraz Ida Zaniewska z łódzkiego Harasuto, które rywalizowały również w grupie seniorek.

Paweł Połtorzecki
źródło: Atemi Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.