bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 2 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 3147

Medale bielskich judoków

W rozegranych w sobotę i niedzielę w Opolu Mistrzostwach Polski Młodzieży (zawodniczki i zawodnicy do lat 21), wystartowało dwoje reprezentantów KS Gwardia Bielsko-Biała - Monika Zabrocka i Sebastian Sojka. Bielszczanie spisali się na medal, a konkretnie na dwa medale.

Sebastian Sojka, judo
Sebastian Sojka (po prawej) wywalczył medal na Mistrzostwach Polski Młodzieży w Opolu · fot. UM Bielsko-Biała


18-letnia Zabrocka występując w kategorii do 48 kilogramów, w której wystartowało 15 zawodniczek, wywalczyła trzecie miejsce i wracała do domu z uczuciem niedosytu. Po pokonaniu Patrycji Łukasz z UKS Spartakus Lublin w pierwszej rundzie i Magdaleny Zając z UKS Opty Gdynia w drugiej rundzie, w półfinale poniosła porażkę z Joanną Stankiewicz z AZS AWF Warszawa. W walce o trzecie miejsce potrafiła się jednak jeszcze zmobilizować do udanego występu i wygrywając z Wiktorią Szypowicz z AZS AWFiS Gdańsk zapewniła sobie prawo wejścia na podium.

Jeszcze lepiej spisał się 21-letni Sojka w kategorii do 60 kilogramów, w której wystartowało 14 zawodników. Bielszczanin zaczął szczęśliwie pierwszą rundę przechodząc bez walki - wolny los. W drugiej rundzie pokonał Dominika Chrzanowskiego z UKJ Ryś Warszawa, a w półfinale faworyta turnieju Marcina Wydrzyńskiego z GKS Czarni Bytom. W finale jednak kolejny bytomianin Łukasz Galus okazał się lepszy i wychowanek Mieczysława Malczewskiego ostatecznie został sklasyfikowany na drugim miejscu w Polsce.

Sebastian Sojka i Monika Zabrocka są wyróżnieni stypendiami przyznawanymi przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.