bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 31 marca 2012
  • wyświetleń: 4248

Kickboxing: sukces Marty Waliczek

St.sierż. Marta Waliczek na co dzień pełniąca służbę w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej po raz kolejny wywalczyła mistrzowskie tytuły w kick-boxingu, który od kilku lat z pasją trenuje w bielskim klubie „Beskid-Dragon”.

Marta zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski kick-boxingu Seniorów i Juniorów w formule low-kick organizowanych w Kleszczowie. Low kick jest formą walki ciągłej, podczas której ciosy bokserskie i techniki nożne wykonywane są z pełną siłą w dozwolone miejsca trafień.

Kickboxing: sukces Marty Waliczek · fot. KMP Bielsko-Biała


W zawodach wzięło udział 274 zawodników i zawodniczek z 70 klubów w Polsce. O tytuł Mistrzyni Polski w kategorii wagowej -65 kg zmagało się sześć zawodniczek. W walce finałowej o tytuł walczyły Róża Gumienna (Fighter Wrocław) oraz policjantka z Bielska-Białej. Stosunkiem głosów 3:0 wygrała bielszczanka.

To nie jedyny mistrzowski tytuł wywalczony ostatnio przez policjantkę. W Mistrzostwach Polski kick-boxingu Seniorów i Juniorów w formule kick-light w Starachowicach Marta nie miała sobie równych i po zaciętej finałowej walce seniorek w kategorii - 70 kg stosunkiem głosów 3:0 pokonała zawodniczkę z SKF Boksing Zielona Góra. W zawodach w Starachowicach uczestniczyło 347 zawodników i zawodniczek z 67 klubów w Polsce

Swoją sportową karierę Marta rozpoczęła w wieku 12 lat trenując karate. Od sześciu lat z powodzeniem uprawia kick-boxing w bielskim klubie „Beskid-Dragon” osiągając liczne sukcesy w Pucharach Świata i Mistrzostwach Polski. W policyjne szeregi wstąpiła w roku 2006. Obecnie jest wychowawcą w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.