bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 12 marca 2012
  • 8 lipca 2012
  • wyświetleń: 6029

Plaża Open w Bielsku-Białej

Niedziela była ostatnim dniem drugiej edycji turnieju Plaża Open w Bielsku-Białej. Na ten dzień zaplanowano spotkania ćwierćfinałowe, zarówno w turnieju męskim jak i damskim. Wśród Pań najbardziej ciekawie przebiegła rywalizacja pomiędzy parą Lis/Szczytowicz a Komisarczyk/Adamska.

siatkówka, plaża open
Plaża Open w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Kibice licznie zgromadzeni na trybunach kąpieliska „Start” nie mogli czuć niedosytu po zakończeniu finałowego spotkania. Zawodniczki pokazały się z doskonałej strony. Wspaniałe ataki i kapitalne obrony robiły olbrzymie wrażenie na widzach. Znana z PlusLigowych parkietów Małgorzata Lis wykorzystywała swoje doskonałe warunki fizyczne często atakując swobodnie nad blokiem rywalek. Ostatecznie po zaciętym, trzysetowym spotkaniu lepsza okazała się para Komisarczyk/Adamska, która podczas całego turnieju uległa jedynie parze Soja/Filip. Na najniższym stopniu podium znalazł się duet Giemza/Staszak.

Turniej męski już od samego początku zachwycał widownię poziomem rywalizacji. Nie inaczej było podczas finałowego dnia zawodów w Cygańskim Lesie. Do najlepszej czwórki, po morderczych bojach, awansowały duety: Włodarczyk/Kwasowski, Baca/Matyja, Brzeziński/Andrys oraz Orczykowski/Kożuch. W meczu o trzecie miejsce lepsi od duetu Baca/Matyja okazali się Orczykowski oraz Kożuch.

Z kolei w wielkim finale spotkały się bezsprzecznie dwie najlepsze pary bielskiego turnieju, a więc Marcin Brzeziński w parze z Romanem Andrysem oraz Wojtek Włodarczyk z Kamilem Kwasowskim. Po kapitalnym spotkaniu trzymającym niemal do samego końca w napięciu, lepsi okazali się być Kamil Kwasowski oraz Wojciech Włodarczyk.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Animacji, Kultury i Sportu „Anima Pro Activ” z finansowym udziałem Gminy Bielsko-Biała.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.