bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 8 marca 2012
  • wyświetleń: 3015

Sukcesy bielskich karateków

Około 1100 zawodników z 18 państw wzięło udział w VIII Pucharze Świata w karate WKF, który odbył się w Łodzi w dniach 3-4 marca. Zawody zorganizował klub Harasuto, a patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.

W klasyfikacji medalowej Pucharu Świata zwyciężyła reprezentacja Słowacji, która wyprzedziła reprezentację Polski, Ukrainy i Czech. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się mistrzowie Polski - kadeci Klubu Sportów Azjatyckich Atemi - Mateusz Tomiczek, Dawid Gaweł, Dawid Zorn, którzy wywalczyli 2 złote medale w konkurencji kata drużynowe kadetów 14-15 lat oraz kata drużynowe juniorów-seniorów.

Reprezentacyjne sukcesy zawodników Klubu Sportów Azjatyckich Atemi · fot. UM Bielsko-Biała


Doskonale wypadli pozostali zawodnicy bielskiego klubu Atemi. Drużyna młodziczek kata 12-13 lat w składzie: Eliza Gaweł, Sonia Walaszczyk i Weronika Abratańska wygrała konkurencję drużynową, zdobywając złoty medal zawodów, a drużyna młodzików w składzie: Mikołaj Dobrzyński, Maciej Gawor i Daniel Dziergas zdobyła brązowy medal.

Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał dziewięcioletni Maciej Gawor, który w grupie około 50 zawodników wywalczył srebrny medal. Brązowymi medalistami zostali: Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne młodziczek oraz Daniel Dziergas w konkurencji kata indywidualne chłopców 10-11 lat.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.