Reklama

Sport

  • 13 stycznia 2012
  • wyświetleń: 1834

Sukces młodych bielszczanek

Sukcesem bielszczanek zakończył się półfinałowy turniej Mistrzostw Śląska. Podopieczne Stanisława Guzaka awansowały do turnieju finałowego i zagrają o medale.

BKS Bielsko, juniorki
fot. siatkowka.bks.bielsko.pl


Przez trzy dni w bielskiej hali odbywał się półfinałowy turniej Mistrzostw Śląska juniorek. Zawody zakończyły się sukcesem juniorskiego BKS Aluprof, który wygrał wszystkie trzy mecze. - Turniej był dla nas bardzo pożytecznym sprawdzianem. Potraktowaliśmy go jako przedłużenie treningu. Cały czas mamy sporo pracy, ale widać, że przynosi już ona efekty - mówi trener bielskich juniorek Stanisław Guzak.

Drużyna z Bielska-Białej w pierwszym spotkaniu wygrała 3:0 z GS UKS Krzanowice, a w drugim pokonała SPS AZS Politechnikę Częstochowa również bez straty seta. W trzecim meczu bielszczanki zagrały z MKS Dąbrowa Górnicza i choć straciły pierwszego seta w tym turnieju to i tak miały powody do zadowolenia gdyż wygrały 3:1 i tym samym okazały się najlepszym zespołem w półfinale. - Chciałbym pogratulować całemu zespołowi, ale przede wszystkim na wyróżnienie zasługuje nasza rozgrywająca Oliwia Oleaszewska. Dużym wzmocnieniem była również Koleta Łyszkiewicz, która dołączyła do nas z pierwszego zespołu. Na uwagę zasługuje również fakt, że grała z nami kadetka Adrianna Daniel i też spisała się bardzo dobrze - chwali swoje podopieczne bielski szkoleniowiec.

Finałowy turniej zaplanowano na dni 20-22 stycznia, ale ponieważ w zawodach weźmie udział nie cztery (jak wcześniej planowano) a pięć drużyn, dlatego też najprawdopodobniej turniej rozpocznie się już w środę 18 stycznia. Większa liczba drużyn spowodowana jest przepisem, że finał Mistrzostw Śląska otrzymuje każda drużyna, która ma w swoim składzie reprezentantkę SMS Sosnowiec ( uznawaną a młodzieżową reprezentację Polski). Właśnie taką zawodniczką może pochwalić się zespół z Dąbrowy Górniczej, który mimo iż nie awansował do finału to w tym turnieju zagra. - Znamy już swoich rywali, mamy nadzieję, że uda nam się zagrać tak dobre zawody jak na własnej hali i zdobędziemy medal Mistrzostw Śląska, który będzie uprawniał nas do gry w rozgrywkach ogólnopolskich, a tam, jak to zwykle bywa zespoły z naszego województwa zachodzą dość daleko - mówi trener Guzak.

Trzymamy więc za dziewczyny kciuki i czekamy na dobre informacje z turnieju finałowego. Powodzenia!

new / bielsko.info

źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.