bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 8 maja 2017
  • wyświetleń: 3037

9-letni bielszczanin mistrzem Czech w karate kyokushin

Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin jak co roku miały miejsce w malowniczo położonej miejscowości Hostinne. Na turnieju, który odbył się 6 maja 2017 r., rywalizowało przeszło 120 zawodników z 23 ośrodków karate z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy oraz Polski.

bkk kyokushin
9-letni bielszczanin mistrzem Czeskiej Republiki w karate kyokushin · fot. BKK Kyokushin


Tym razem o przydziale do danej grupy wiekowej decydowała data urodzenia, a nie rok i dlatego jedyny reprezentant BKK Kyokushin, Wojciech Zaniewski, trafił do grupy 9-latków. W pierwszej walce wylosował zawodnika o 10 kg cięższego z Węgier. W regulaminowym czasie sędziowie wskazali na remis, jednak po dogrywce już jednogłośnie na Wojtka.

Na skutek błędnej rozpiski kolejna walka odbywa się zaraz po poprzedniej. Sędziowie dali 3 minuty odpoczynku. I znowu trafia się cięższy o 8 kg zawodnik z Pragi. I znowu remis w regulaminowym czasie, dogrywka i jednogłośnie wskazanie na Wojtka.

W finałowej walce w końcu zawodnik z Ukrainy o zbliżonej wadze. Tym razem po zastosowaniu mocnej techniki Mawashi Geri Gedan (low kick) Wojtek mocno trafił i finałowe starcie skończył już po 10 sekundach.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.