bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 21 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2447

Pierwsze starty narciarza z Bielska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Narciarz alpejski Jakub Ilewicz w ubiegły piątek rozpoczął sezon we Włoszech. Początkowo starty planowano na środę i czwartek, jednakże zostały one odwołane z powodu słabych warunków narciarskich.

Jakub Ilewicz
Jakub Ilewicz na zawodach w Colorado · fot. www.skifoto.pl


Ten czas Jakub wykorzystał na trening slalomu, a w piątek wystartowałem po raz pierwszy. Z numerem "30" na koszulce po pierwszym przejeździe uzyskał wysokie piąte miejsce ze stratą 1 sekundy do prowadzącego.

- Podczas drugiego przejazdu warunki były tragiczne, dodatkowo jechaliśmy po dziewczynach, a ja musiałem uznać wyższość dziurawej trasy i się przewróciłem - opisuje Jakub Ilewicz.

W sobotę rano miały odbyć się kolejne zawody. Nie doszło do nich, ponieważ obficie padał śnieg i organizatorzy zdecydowali się odwołać start.

Wobec tego Jakub wspólnie z trenerem Piotrem Ilewiczem podjęli decyzję o wyjeździe na zawody do Spindlerovego Mlyna w Czechach. W niedzielę start w tej miejscowości przyniósł im trzecie miejsce, a narciarz odebrał okazały puchar i nagrody rzeczowe.

- Teraz nadszedł czas Świąt, chwila przerwy i 26. grudnia wracamy do treningów na śniegu, najprawdopodobniej zagranicą - mówi Jakub. - Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych oraz szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia spędzonym w gronie rodzinnym oraz Szczęśliwego Nowego Roku - dodaje.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj