Sport

• 16 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3079

Bielskie odkrycie w rajdach

W tegorocznej edycji Pucharu Polski bardzo dobrze zadebiutował Grzegorz Miksa. Kierowca rajdowcy sponsorowany m.in. przez Zakłady Tłuszczowe Bielmar, wziął udział w 6 rajdach, podczas których prawie zawsze zajmował podium. Ostatecznie rajdowiec w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w klasie N-2 zajął 2 miejsce.

Grzegorz Miksa, rajd
Grzegorz Miksa - bielskie odkrycie w rajdach

Grzegorz Miksa tegoroczne zmagania rozpoczął od udziału w 20 Rajdzie Rzeszowskim, w którym uzyskał wysoką piątą lokatę w grupie N. Kolejne starty potwierdzały tylko doskonałą formę kierowcy. Pechowy dla Miksy okazał się natomiast Rajd Karkonoski, ponieważ awarii uległ silnik jego samochodu. Kierowca rajdowy sezon zakończył wystąpieniem w Rajdzie Barbórki Cieszyńskiej, który okazał się niezwykle wymagający ze względu na bardzo trudne odcinki specjalne. Z 83 załóg startujących w wyścigu zaledwie 42 zawodników dojechało do mety.

Sezon, który dobiegł końca był pierwszym, w dodatku bardzo udanym w historii młodego rajdowcy. Zespół Grzegorza Miksy wystąpił tylko w 6 rajdach, ale aż w 5 stawał na podium. Wyjątkiem jest Rajd Karkonoski, podczas którego awarii uległ silnik pojazdu.

- To był dla nas bardzo dobry sezon w którym zrealizowaliśmy 100% założonego planu. Zajęliśmy w klasyfikacji rocznej drugie miejsce w klasie N2 oraz zdobyliśmy bezcenne doświadczenie, które będzie nam potrzebne w przyszłym sezonie - mówi Grzegorz Miksa.

Oficjalnym sponsorem obiecującego kierowcy rajdowego były Zakłady Tłuszczowe „Bielmar”.

- Cieszymy się, że możemy wspierać młodych, utalentowanych sportowców, którzy mają przed sobą obiecującą karierę. Życzymy Grzegorzowi Miksie dalszych sukcesów - mówi Aleksander Szałajko z Z.T. Bielmar.