bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 23 listopada 2011
  • wyświetleń: 5421

Medale młodych judokow

Kolejny sukces odnieśli zawodnicy Gwardii Bielsko-Biała. Podczas rozgrywanych w Gandawie mistrzostw świata juniorów w ju-jitsu podopieczni Mieczysława Malczewskiego zdobyli trzy brązowe medale.

ReklamaWśród młodzieżowców (do lat 21) miejsce na najniższym stopniu podium w kategorii do 62 kilogramów wywalczyli Anna Skoczylas i Sebastian Sojka. Bielszczanka, mająca już w swojej kolekcji medal mistrzostw świata juniorów (do lat 18) sprzed dwóch lat tym razem musiała się zadowolić trzecią pozycją. Zaczęła od efektownego zwycięstwa przed czasem z Austriaczką Mahalią Slatner. W drugiej rundzie także przed czasem pokonała Greczynkę Ethimię Soulathnidou, ale w półfinale trafiła na Szwedkę Sarę Widgren, która okazała się lepsza nie tylko w tej walce, ale również bezkonkurencyjna w całym turnieju. Skoczylas pozostała więc walka o brąz.

- Jeszcze na 3 sekundy przed końcem walki z Bułgarką Gabierlą Mandżarową, przegrywałem na punkty - podkreśla Anna Skoczylas. - W ostatniej akcji zdołałam zaskoczyć rywalkę i zdobyłem trzeci ippon, co dało mi wygraną.

Trzy medale na mistrzostwach świata juniorów · fot. UM Bielsko-Biała


Sojka natomiast po pokonaniu Cypryjczyka Panayiotisa Stavrou w pierwszej rundzie i Holendra Raela Passage’a w ćwierćfinale, przegrał półfinał z Niemcem Stevenem Theiligiem. W walce decydującej o brązowym medalu bielszczanin zmierzył się z Polakiem Erykiem Poraszką i wygrał zdecydowanie na punkty.

Trzeci medal został wywalczony wśród juniorów (do lat 18) ma krótszą historię. Justyna Kamińska po wygraniu z Greczynką Vasiliki Zigogianni przegrała z Niemką Anną-Kathriną Schmidt, która została mistrzynią świata. Bielszczance w ostatniej walce, której stawką był brązowy medal, bez większych problemów udało się pokonać kolejną Greczynkę Karetę Danai i zanotować cenny sukces.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.