bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 7 marca 2016
  • wyświetleń: 1688

Czwarty z rzędu tytuł mistrzów

Wielkim sukcesem zawodników bielskiego Atemi zakończyły się 36. Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu 6 marca. Reprezentacja Atemi w składzie: Bartosz Mączka, Maciej Wilczek i Mateusz Tomiczek po raz czwarty z rzędu sięgnęła po tytuł mistrzów Polski w konkurencji kata drużynowe seniorów, pokonując w finale drużynę Budokan Wrocław.

36. Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF · fot. Atemi Bielsko-Biała


Znakomicie spisali się bielscy seniorzy w konkurencji indywidualnej kata. Trójka z nich stanęła na podium. Mistrzem Polski został Bartosz Mączka - wychowanek Jolanty i Tadeusza Brudniak z LKZ Zarzewie Prudnik, od 3 lat trenujący w klubie Atemi. Na trzecich miejscach uplasowali się Maciej Wilczek i Mateusz Tomiczek. Tuż za podium, przegrywając walki repasażowe o miejsce trzecie, znaleźli się : Dawid Gaweł , Eliza Gaweł oraz Sonia Walaszczyk.

Ostatecznie bielski klub Atemi z 4 medalami - 2 złotymi i 2 brązowymi uplasował się na 5 pozycji w klasyfikacji medalowej. W mistrzostwach wzięło udział 162 zawodniczek i zawodników z 39 licencjonowanych klubów Polskiego Związku Karate. Organizatorem niedzielnych mistrzostw był wrocławski klub Budokan.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.