bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 października 2011
  • 19 października 2011
  • wyświetleń: 3750

Grand Prix Bielska-Białej w Karate

W sobotę 15 października w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej w Bielsku-Białej odbyła się V edycja Międzynarodowych Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF. Organizatorem zawodów był Klub Sportów Azjatyckich Atemi przy wsparciu Gminy Bielsko-Biała. Zawody odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Karate a patronat honorowy sprawował Prezydent Miasta Bielska-Białej Pan Jacek Krywult.

V Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF · fot. UM Bielsko-Biała


Do stolicy Podbeskidzia na V Międzynarodowe Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF zjechało się ponad 350 zawodników reprezentujących 30 klubów. Oprócz zawodników z naszego kraju w zawodach wzięli udział reprezentanci klubów z Czech, Słowacji oraz Włoch. Ceremonię otwarcia zawodów przy wtórze muzyki, poprzedził uroczysty przemarsz sędziów oraz ekip biorących udział w zawodach. Aktu uroczystego otwarcia zawodów w hali „Pod Dębowcem” w imieniu Prezydenta Miasta dokonał Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ryszard Radwan. W ceremonii otwarcia i w całym sportowym dniu uczestniczyli radni miasta: Ryszard Batycki Przewodniczący Rady Miejskiej, Sławomir Drabek Wiceprzewodniczący Miejskiej, Piotr Kochowski Przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu, Andrzej Gacek, Roman Matyja oraz Grzegorz Puda Radni Rady Miejskiej.

Efektowne statuetki, puchary i medale, nagrody rzeczowe, koncert zespołu Sweet Home - były uwieńczeniem całorocznych przygotowań do tej pięknej sportowej imprezy w naszym mieście. Obsługę sędziowską na 5 tatami w ilości 25 osób stanowili licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Karate z sędzią głównym zawodów, Panem Remigiuszem Powroźnikiem - sędzią międzynarodowym WKF.

W klasyfikacji punktowej sobotnie zawody wygrał białostocki klub Kaisho wyprzedzając Zarzewie Prudnik oraz organizatorów Klub Sportów Azjatyckich Atemi. Na czwartym miejscu uplasował się klub ze Słowacji Real Team Trencin.

Kolejna szósta edycja Międzynarodowych Grand Prix Bielska-Białej w Karate WKF planowana jest na 13 października 2012 roku.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.