Rozrywka

  • 29 października 2015
  • wyświetleń: 6734

Upamiętnią Żydów z Bielska-Białej

Dziś w godz. 17.30-19.00 na placu przed Galerią Bielską BWA od strony ul. Mickiewicza odbędzie się wieczorna projekcja kadrów upamiętniających bielskich Żydów.

synagoga bielsko
W miejscu, gdzie obecnie znajduje się Galeria Bielska BWA, przed wojną stała synagoga


Projekcja została przygotowana przez młodzież z liceów ogólnokształcących im. Armii Krajowej i im. Adama Asnyka, która uczestniczyła w autorskim projekcie Dariusza Fodczuka - MIEJSCA/TOŻSAMOŚCI.

Prezentowane kadry powstały podczas cyklu spotkań i warsztatów wizualnych dotyczących obecności sztuki w przestrzeni publicznej. Warsztaty były inspirowane m.in. sztuką konceptualną, poezją wizualną a także street artem w realizacjach takich artystów jak Joseph Kosuth, Stanisław Dróżdż, Jenny Holzer czy Hubert Czerepok.

Projekcja jest częścią uroczystych obchodów 150-lecia Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku. Fotodokumentacja z warsztatów prezentowana będzie w formie wystawy w Galerii Bielskiej BWA
- Klubokawiarni Aquarium od 6 do 20 listopada 2015 roku.

miejsca / tożsamości

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj