bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 października 2015
  • wyświetleń: 1740

Atest dla „Snu nocy letniej”

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Przedstawienie Teatru Lalek Banialuka „Sen nocy letniej” Wiliama Szekspira w reżyserii Mariána Pecki decyzją Kapituły Atestów Polskiego Ośrodka ASSITEJ zostało nagrodzone Atestem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za rok 2013.

"Sen nocy letniej" w Banialuce · fot. Dariusz Dudziak


To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest przedstawieniom dedykowanym dzieciom i młodzieży. Warto przypomnieć, że bielska inscenizacja „Snu nocy letniej” została nagrodzona Złotą Maską 2014 w kategorii Spektakl dla młodych widzów 2013, a także podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy „Maskarada” 2015. Jest to jedna z nielicznych inscenizacji tej sztuki Szekspira w teatrze lalek.

Na scenie zobaczyć można aż 13 aktorów nie tylko w żywym planie, ale również jako animatorów marionetek małych i wielkich rozmiarów, pacynek i innych form lalkowych. Na oczach widzów - w świecie na pół realnym, na pół fantastycznym - rozgrywa się historia o miłości i nieodłącznie z nią związanej zazdrości. Elfy i duchy leśne na czele z najważniejszym Pukiem sprowokują różne wydarzenia, po których nie pozostanie nic innego, jak stwierdzić, że wszystko było letnim snem na jawie.

BM / bielsko.info, źródło: Teatr Lalek Banialuka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj