bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 2 października 2015
  • 30 października 2015
  • wyświetleń: 1903

Wystawa laureatów Bielskich Jesieni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Niewielka wystawa prac nagrodzonych we wcześniejszych edycjach Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, organizowanym przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej, jest zwiastunem zbliżającego się tegorocznego 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015” (otwarcie 27 listopada).

Jest to zestaw trzech obrazów, które nawiązują ze sobą dialog, zarówno w warstwie tematycznej, jak i konwencji realistycznej oraz mocnej, wyrazistej kolorystyce. Obraz duetu artystycznego z Krakowa: Wojtka Kubiaka i Lidii Krawczyk pt. „I. i L.” z cyklu „Genderqueer” - zdobywca Grand Prix „Bielskiej Jesieni 2007” - przedstawiający portret fikcyjnych bohaterów, uznany został za ważny i ciekawy głos w dyskusji o problematyce płci oraz za próbę rozbicia sztywnych schematów kulturowych w postrzeganiu człowieka.

jerzy kosałka
Jerzy Kosałka - "Filar" z cyklu "Bardzo dobre obrazy" 2009 · fot. BWA


W dyskurs z tym intrygującym dziełem wchodzą na obecnej wystawie dwa obrazy wrocławskiego artysty Jerzego Kosałki, który na następną edycję konkursu w 2009 roku przesłał swoje prace, których bohaterami uczynił dzieła nagrodzone na poprzedniej „Bielskiej Jesieni” - wśród nich jest także obraz krakowskich artystów. Płótna Jerzego Kosałki pochodzą z cyklu „Bardzo dobre obrazy”, które artysta stworzył w 2009 roku, specjalnie na bielskie biennale. Artysta za obrazy te zebrał największą ilość wyróżnień przyznawanych przez redakcje pism i portali.

jerzy kosałka
Jerzy Kosałka - "Fortepian" z cyklu "Bardzo dobre obrazy" 2009 · fot. BWA


Wszystkie prezentowane na wystawie obrazy pochodzą z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA. Wystawę można oglądać od 16 do 30 października.

BM / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj