Rozrywka

  • 28 sierpnia 2015
  • 4 września 2015
  • wyświetleń: 3080

Elektryzujący finał Letniej Sceny

Za nami:

Ostatnie wydarzenie w ramach wakacyjnego cyklu bezpłatnych koncertów odbędzie się w pierwszy wrześniowy piątek. Zwieńczeniem organizowanego w Bielsku-Białej festiwalu będzie występ kultowych Elektrycznych Gitar. Finał zapowiada się przebojowo!

Impreza rozpocznie się 4 września na Placu Bolka i Lolka przed Galerią Sfera o godzinie 20.00. Elektryczne Gitary to polski zespół rockowy utworzony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. Pierwszy album zatytułowany „Wielka radość” ukazał się już w 1991 roku. Głównym założeniem kapeli jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Logo grupy to „elektryczny kot", rysunek plastyka Jarka Koziary. Zespół do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln płyt, a od początku kariery słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Sam Jakub Sienkiewicz nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie. W ubiegłym roku zespół obchodził jubileusz 25-lecia istnienia.Doroczny cykl bezpłatnych koncertów na Letniej Scenie Sfery odbywa się już od 6 lat, zapewniając mieszkańcom i gościom Bielska-Białej dostęp do kultury i rozrywki. Za każdym razem organizatorem imprezy jest Galeria SFERA, a we wszystkich edycjach wydarzenia zagrało niemal 40 artystów - zarówno lokalnych, jak np. Akurat i Dzień Dobry, oraz gwiazd ogólnopolskiego formatu, m.in. Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska. Na tegorocznej Letniej Scenie Sfery wystąpili m.in. Fisz Emade Tworzywo, Kapela ze Wsi Warszawa czy Tymon & The Transistors.

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj