bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Rozrywka

  • 26 sierpnia 2015
  • 28 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 1541

Międzynarodowy skład na Scenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Za nami:

W ostatni piątek sierpnia na Letniej Scenie Sfery znów zrobi się upalnie, tym razem dzięki gorącym, swingowym dźwiękom. W ramach bielskiego cyklu bezpłatnych koncertów 28 sierpnia o godzinie 20.00 wystąpi międzynarodowy band Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

Riverboat Ramblers Swing Orchestra to zespół, który pojawił się w Europie w latach 90-tych. Grupę założył w 1980 roku znany puzonista "Boba" Bukariew. Do września 1998 r. wszyscy muzycy pochodzili z byłego Związku Radzieckiego, obecnie band gra w składzie międzynarodowym. W 1997 r. na światowym konkursie jazzowym Le Havre we Francji zespół zajął 3. miejsce i zdobył Grand Prix publiczności. Trzon repertuaru orkiestry stanowią standardy muzyki swingowej. Zespół gra również dixieland, jazz nowoorleański, utwory w stylu spiritual, bossa novę oraz własne wersje przebojów muzyki rozrywkowej i nowość w repertuarze: muzykę latynoamerykańską i przeboje muzyki rosyjskiej.Cykl bezpłatnych koncertów na Letniej Scenie Sfery odbywa się co roku już od 6 lat i od tego czasu zapewnia mieszkańcom i gościom Bielska-Białej szeroki dostęp do kultury i rozrywki. Organizatorem imprezy jest Galeria SFERA. We wszystkich edycjach wydarzenia wystąpiło niemal 40 artystów - lokalnych, jak np. Akurat i Dzień Dobry, oraz gwiazd ogólnopolskiego formatu, m.in. Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska. Trwającą Letnią Scenę Sfery otworzyli Fisz Emade Tworzywo, a koncert finałowy zagrają Elektryczne Gitary.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj