Rozrywka

  • 8 lipca 2015
  • 10 lipca 2015
  • wyświetleń: 3075

Fisz Emade Tworzywo w Bielsku-Białej

Za nami:

Bracia Waglewscy otworzą cykl bezpłatnych imprez Letniej Sceny Sfery. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00 na Placu Bolka i Lolka przy ul. Mostowej przed Galerią Sfera.

Fisz Emade Tworzywo w Bielsku-Białej


Fisz Emade Tworzywo koncertują aktualnie w ramach trasy promującej ich ostatnią, bardzo dobrze przyjętą płytę Mamut, wydaną w 2014 roku. Bartek i Piotr Waglewscy to prywatnie bracia, a zawodowo duet: producent i raper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starają się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako Fisz Emade Tworzywo, w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami.Imprezy w ramach Letniej Sceny Sfery odbywają się na Placu Bolka i Lolka od 6 lat, organizatorem koncertów od samego początku jest Galeria Sfera. Coroczny cykl bezpłatnych wakacyjnych koncertów ma na celu ułatwianie dostępu do kultury i rozrywki mieszkańcom Bielska-Białej oraz gościom odwiedzającym miasto. Na Letniej Scenie Sfery przez ostatnie lata zagrało niemal 40 artystów. Występowały tu zarówno zespoły lokalne, (np. Akurat i Dzień Dobry), jak i gwiazdy ogólnopolskiego formatu, m.in. Kasia Kowalska, Dorota Miśkiewicz, Natalia Kukulska, Natalia Przybysz czy Future Folk. W tym roku koncerty zagrają m.in. Kapela ze Wsi Warszawa, Tymon & The Transistors oraz Cała Góra Barwinków i Elektryczne Gitary.

Letnia scena Sfery
Rusza cykl Letnia Scena Sfery. · fot. Sfera


Galeria Sfera od wielu lat bierze aktywny udział w rozwoju inicjatyw kulturalnych i rozrywkowych w mieście. W Sferze działa muzyczny Klub Klimat, w którym co roku odbywa się Bielska Zadymka Jazzowa oraz Teatr Komedii Kuby Abrahamowicza, na terenie obiektu organizowane są różnorodne działania, m.in. Foto Art Festiwal. W 2010 roku przy współpracy z BWA w Galerii Sfera zorganizowano Targi Sztuki, a w roku 2013, m.in. przy współpracy z Teatrem Polskim niecodzienny spektakl teatralny na 6. poziomie parkingu wielopoziomowego pt. „Sferia”.

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj