Rozrywka

  • 12 maja 2015
  • 16 maja 2015
  • wyświetleń: 5252

Konkurs na mural na os. Karpackim

Za nami:

Galeria Bielska BWA, wspólnie z Karpacką Spółdzielnią Mieszkaniową i Fundacją Galerii Bielskiej, ogłasza konkurs na projekt i wykonanie muralu w drugiej odsłonie projektu "oBBraz miasta". Autor zwycięskiego projektu otrzyma ponad 13 tysięcy złotych!

W 2014 roku w programie projektu m "oBBraz Miasta" w przestrzeni Bielska-Białej powstały już trzy murale zrealizowane przez artystów na ścianach kamienic i murze oporowym: "Pasterz", "Sowa", "Sztuka dla lepszego życia".

Celem obecnego konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, który zostanie zrealizowany przez laureata na bocznej ścianie 10-piętrowego bloku mieszkalnego przy ul. Morskie Oko 23, na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej. Powierzchnia ściany liczy 403 m.kw. powierzchni. Inspiracją dla muralu powinny być góry: Tatry, z uwzględnieniem Morskiego Oka, lub Karpaty.

ściana na mural
Ściana na mural, widok z ul. Andersa. · fot. Galeria Bielska BWA


Laureat konkursu za projekt i wykonanie muralu otrzyma honorarium w wysokości 13,5 tys. zł. Zgłoszenia do konkursu, zawierające projekt i wizualizację muralu, CV i portfolio autora, należy nadsyłać do 18 maja na adres e-mailowy: info@galeriabielska.pl. Uczestnicy konkursu powinni posiadać doświadczenie w realizacjach malarskich na tego typu ścianach oraz uprawnienia do pracy na wysokościach. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 22 maja. Autor zwycięskiego projektu będzie realizował mural do 30 czerwca.

ściana na mural
Ściana na mural na os. Karpackim. · fot. Galeria Bielska BWA


Organizatorzy: Galeria Bielska BWA, Fundacja Galerii Bielskiej oraz Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Koordynatorem konkursu jest Justyna Łabądź. Szczegóły konkursu zawarte są Regulaminie dostępnym razem z projektem technicznym na stronie http://www.galeriabielska.pl

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj