Rozrywka

  • 11 maja 2015
  • wyświetleń: 3997

Noc Muzeów w Galerii Bielskiej BWA

Za nami:

Noc Muzeów w Galerii Bielskiej BWA będzie związana z obchodami 70-lecia Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej. Jubileuszowa wystawa prac ponad stu bielskich artystów, członków ZPAP, pt. „Kochajmy naszych artystów. 70 lat obecności Związku Polskich Artystów Plastyków w Bielsku-Białej. 1945-2015” otwarta zostanie w Galerii Bielskiej BWA w przeddzień Nocy Muzeów, tj. w piątek, 15 maja o godzinie 17.00.

Wydarzenia i atrakcje Nocy Muzeów nawiązywać będą do prezentowanej wystawy oraz do siedmiu dekad historii bielskiego ZPAP (1945-2015): od powojennej euforii, poprzez lata PRL-owskich wzlotów i upadków, po dekady najnowsze: bez cenzury, ale z wolnorynkowymi realiami. Galeria Bielska BWA zaprasza świadków epoki, artystów, sympatyków sztuki, wszystkich bielszczan do zabawy i sentymentalnej podróży w czasie.

Każdy gość Nocy Muzeów otrzyma - zamiast biletu wstępu - pocztówkę z archiwalnym zdjęciem Pawilonu Wystawowego z lat 60. XX w., (po rozbudowie budynku mieści się tu Galeria Bielska BWA) oraz „kartki na…”, uprawniające do konsumpcji w „Bufecie 70-lecia”.

Noc przebiegnie pod hasłem „Siedem atrakcji na siedem dekad ZPAP w Bielsku-Białej”. W scenerii wystawy widzowie przeniosą się w przeszłość, uczestnicząc m.in. w pokazie archiwalnych zdjęć z życia bielskiego środowiska artystycznego, projekcji filmów autorstwa rodzimych reżyserów, warsztatach tematycznych, artystycznej krzyżówce - zawierającej m.in. pytania związane z pracami prezentowanymi na wystawie, symbolizującymi poszczególne dekady - a także loterii fantowej czy też słuchając muzyki i degustując PRL-owskie „rarytasy”.

Noc Muzeów rozpocznie się w sobotę, 16 maja o godzinie 19.00, potrwa do godziny 23.00. Wstęp wolny.

Noc Muzeów w Galerii Bielskiej BWA


Program Nocy Muzeów w Galerii Bielskiej BWA:
  • „Wystawa w wystawie”. Prezentacja siedmiu wybranych prac i ich autorów - symboli siedmiu dekad.
  • „Bufet 70-lecia”. W bufecie przekąski i drinki charakterystyczne dla kolejnych dekad. Obowiązują przydziałowe „kartki na…”.
  • Miniwarsztaty krawieckie. Podczas warsztatów: porady, przeróbki i proste do wykonania elementy ubioru i akcesoriów charakteryzujących dekady PRL i III RP (np. hippisowskie atrybuty, spódnica z półkola).
  • Krzyżówka artystyczna. Hasła i pytania związane z prezentowaną wystawą. Nagrodą za rozwiązanie będzie udział w loterii fantowej.
  • Loteria fantowa - „Niepotrzebne, wróć!” Można będzie wygrać autentyczne drobne przedmioty z minionych 70 lat, m.in. książki, płyty, ceramikę, odznaki, medale, kryształy, akcesoria do ubrań i wnętrz.
  • „Winylowe party”. Zabawa taneczna przy muzyce ze starych winylowych płyt.
  • Fotka „Na ściance”. Pamiątkowa fotografia w stylu dawnych lat - każdy uczestnik będzie mógł pozować do zdjęcia na specjalnie przygotowanym tle i otrzymać polaroid na pamiątkę.

BM / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj