bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 11 maja 2015
  • 16 maja 2015
  • wyświetleń: 1414

Zbigniew Cieślar powraca do Bielska!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Za nami:

Przed laty jeden z filarów naszego zespołu aktorskiego, obecnie pracuje w Niemczech (teatr w Regensburgu), Zbigniew Cieślar - wraca na naszą scenę. Tylko 16 maja - wyjątkowa okazja spotkania po latach jednej z legend naszej sceny.

Zbigniew Cieślar
Zbigniew Cieślar powraca do Bielska! · fot. Waldemar Lawendowski


„Dzisiaj ani Hamleta…” to rzecz o tym, jak odwołanie spektaklu staje się dla operatora kurtyny okazją do opowiedzenia zgromadzonej publiczności historii swojego życia, nie mniej tragicznej, niż dzieje bohatera dramatu Szekspira.

Monodramem "Dzisiaj ani Hamleta..." Zbigniew Cieślar świętuje jubileusz czterdziestolecia pracy na scenie. Karierę teatralną rozpoczął w Bielsku-Białej, jako adept w Teatrze Lalek „Banialuka”, przez kilka lat pracował w Teatrze w Jeleniej Górze. Najdłużej jednak związany był ze sceną bielsko-cieszyńską. W Teatrze Polskim debiutował w roku 1974 rolą Miszki w „Rewizorze” Gogola. Na deskach tej sceny kreował takie role, jak Kawaler Worsley w „Sułkowskim” (prem. 1975 r., reż. Marek Okopiński), Jan Kazimierz w „Mazepie” Słowackiego (1985 r., reż. Jan Sycz), czy tytułowe kreacje w „Gyubalu Wahazarze” Witkacego (1977 r., reż. Andrzej Markowicz) oraz w „Kordianie” Słowackiego (1975 r., reż. Marek Okopiński). Ostatni raz bielska publiczność miała okazję oglądać Zbigniewa Cieślara w roku 1989, jako Barona w „Garbusie” Mrożka w reżyserii Stanisława Nosowicza.

Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę, 16 maja o godzinie 17.00 oraz 19.30 w Teatrze Polskim. Bilety do nabycia w cenie 25 złotych.

BM / bielsko.info, źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj