bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 23 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 1722

Wystawa "Śladami Świdermajera"

Za nami:

Wystawa "Śladami Świdermajera" to projekt fotograficzny poświęcony świdermajerowi - drewnianemu stylowi budownictwa powstającemu na przełomie XIX i XX wieku na tzw. "linii otwockiej".

sladami... wystawa


Twórcą tego unikatowego na skalę światową stylu architektonicznego był Michał Elwiro Andriolli, znany m.in. jako doskonały ilustrator dzieł Adama Mickiewicza: „Pana Tadeusza” i „Konrada Wallenroda”. Organizatorem wystawy jest portal Swidermajer.Info, a autorami prezentowanych fotogramów Tomasz Brzostek i Tomasz Kapusta.

Wystawa "Śladami Świdermajera" to kolejny projekt pasjonatów i specjalistów architektury "nadświdrzańskiej" spod szyldu Swidermajer.Info. Inspiratorkami tej wystawy były współpracujące z portalem prof. Anna Janowska-Centroni oraz dr Alessandra Centroni. Prof. Anna Janowska-Centroni od 1968 roku mieszka w Rzymie. Sześć lat wcześniej ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1974 roku nostryfikowała dyplom na rzymskim Uniwersytecie "La Sapienza". Od 1983 roku prowadzi działalność dydaktyczną ucząc historii sztuki. Dr Alessandra Centroni jest córką p. Anny oraz znanego konserwatora zabytków, arch. Costantino Centroniego. W 2005 roku obroniła doktorat na Uniwersytecie Roma Tre. Od tego samego roku jest członkiem Komitetu Naukowego ARCo (Stow. Ochrony Budownictwa). Prowadzi wiele prac konserwatorskich na terenie Rzymu i Lacjum.

Wystawa zdjęć Tomasza Brzostka i Tomasza Kapusty była wcześniej prezentowana w Instytucie Polskim w Rzymie, Centre Malesherbes Universite Sorbonne w Paryżu, Salonie Twórczości Swobodnej "Dada" w Warszawie, Muzeum Regionalnym w Siedlcach oraz Muzeum Ziemi Otwockiej w Otwocku.

Wystawę zwiedzać można do 31 sierpnia.

Galeria Wzgórze

43-300 Bielsko-Biała
ul. Wzgórze 4

tel. 0 33 812 27 05

olik / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.