Rozrywka

  • 19 marca 2015
  • 31 marca 2015
  • wyświetleń: 2149

Święto Teatru w Banialuce

Za nami:

W piątek 20 marca na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Teatru dla Dzieci i Młodzieży, w sobotę przypadał Światowy Dzień Lalkarstwa, zaś w piątek, 27 marca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru. Takie nagromadzenie świąt to doskonały powód, aby wybrać się do teatru, a tym bardziej Teatru Lalek Banialuka.

W tym okresie bielska scena lalkowa przygotowała dla swoich widzów, poza tradycyjnymi porannymi i niedzielnymi widowiskami dla dzieci i młodzieży, dwa przedstawienia wieczorne. 21 i 24 marca o godzinie 18.00 będzie można zobaczyć nagrodzony Złotą Maską spektakl „Sen nocy letniej” w reżyserii Mariana Pecki. Jest to jedna z nielicznych inscenizacji tej sztuki Szekspira w teatrze lalek. W spektaklu bierze udział 13 aktorów nie tylko w żywym planie, ale również jako animatorzy marionetek małych i wielkich rozmiarów, pacynek i innych form lalkowych.

sen nocy letniej
"Sen nocy letniej" w Teatrze Lalek Banialuka. · fot. Darek Dudziak


W nadchodzącym okresie Banialuka włączy się także w ogólnopolską akcję Dotknij Teatru. W teatrze zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjne Oprowadzenia po magicznych miejscach teatru.

W ostatnim dniu marca na scenie Banialuki odbędą się Uroczyste Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, podczas których prezydent Jacek Krywult wręczy Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki. Będzie to znakomite podsumowaniem niezwykle pracowitego miesiąca - Banialuka zagra w marcu łącznie pięćdziesiąt pięć widowisk adresowanych do widzów w każdym wieku.

BM / bielsko.info

źródło: Teatr Lalek Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj