bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 marca 2015
  • 4 maja 2015
  • wyświetleń: 1513

Biedrzyńska i Zamachowski w BCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

"Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością" - to tytuł wspólnego recitalu Adrianny Biedrzyńskiej i Zbigniewa Zamachowskiego. Ona - Kobieta po przejściach… ale także jedna z najzdolniejszych polskich aktorek.

Wieczór z Adrianną Biedrzyńską i Zbigniewem Zamachowskim to spotkanie z piosenką autorską w znakomitej interpretacji aktorskiej. To ogromny dorobek artystyczny zgromadzony przez ostatnie 30 lat. To sentymentalna podróż przez lata wokalnych występów scenicznych. Będzie to wieczór wspomnień z utworami: Z Kabaretu Starszych Panów, Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jerzego Satanowskiego, Włodzimierza Korcza, Wojciecha Młynarskiego, Juliana Tuwima, Zenona Laskowika itd.

W czasie programu, między utworami, artyści opowiadać będą anegdoty związane ze swoim życiem zawodowym oraz z autorami wykonywanych utworów. Akompaniować zaś będzie pianista, kompozytor i aranżer - Roman Hudaszek.

"Kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością" będzie można obejrzeć 4 maja o godzinie 18.00 w Domu Muzyki BCK. Bilety w cenie 60 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy - emeryci, renciści, młodzież szkolna).


kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością


Ona - Kobieta po przejściach… ale także jedna z najzdolniejszych polskich aktorek. Doceniana przez publiczność, ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról, zarówno filmowych jak i teatralnych. Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach, na nasze szczęście nie została jednak skrzypaczką. Swoją przygodę z piosenką rozpoczęła w wieku czterech lat u swojej babci w Zduńskiej Woli, gdzie wisząc na trzepaku wykonała utwór “Czerwone maki na Monte Cassino” autorstwa Feliksa Konarskiego, za którą otrzymała huczne brawa od sąsiadów zza płotu. Jest aktorką wszechstronną, pełną pozytywnej energii, obdarzoną silnym charakterystycznym głosem, na który nie można pozostać obojętnym.

On - Mężczyzna z przeszłością… przyznaje, że dzięki piosence został aktorem. Tak jak Ona również śpiewał od dziecka. Za pierwsze “publiczne” wykonanie, pod oknem przedszkola, piosenki “Mój koń, mój koń”, otrzymał brawa i honorarium - cukierki… i tak się zaczęło. Jest aktorem filmowym i teatralnym. Uznany przez krytykę kompozytor etiud filmowych, sztuk teatralnych oraz autor muzyki i tekstów piosenek. Obdarzony ogromnym talentem, spokojną, ciepłą osobowością i wyjątkowym głosem, co sprawia, że z Adrianną Biedrzyńską na scenie tworzą parę doskonałą.

Oboje od początku swojej drogi związani z estradą. Postanowili zaprezentować repertuar liryczny o sporym ładunku emocjonalnym, przesycony nutą nostalgii, humoru i rozumnej zadumy, tak bardzo lubiany zarówno przez artystów, jak i publiczność. Z prostych melodyjnych piosenek artyści wydobędą wielkie emocje, które natychmiast staną się także udziałem publiczności.

BM / bielsko.info, źródło: www.bck.bielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.