bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 20 lutego 2015
  • 15 marca 2015
  • wyświetleń: 1629

Musical "Zorba" Teatru Polskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Za nami:

Pierwszy musical na bielskiej scenie! Rzecz o radości życia mimo wszystko. O witalności. O człowieku obdarzonym szczególną mądrością (podszytą dozą cynizmu), który łapczywie z życia korzysta, a żeby poradzić sobie z problemami - tańczy.

Musical "Zorba" Teatru Polskiego


Dzięki współpracy Teatru Muzycznego w Lublinie z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej musical Josepha Steina, Johna Kandera i Freda Ebba po roku od premiery realizowany jest wspólnie przez artystów obu teatrów. W przedstawieniu występuje prawie cały zespół bielskiego teatru, łącznie dwadzieścia trzy osoby na scenie, wzmocniony orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie. Musical będzie można zobaczyć 14 i 15 marca w Teatrze Polskim.

Tytułowego Zorbę gra Tomasz Lorek, którego znane bywalcom bielskiego teatru talenty wokalne zostały docenione nominacją do Złotej Maski za - musicalową - rolę Doktora Doolittle w „My Fair Lady”, do której został zaproszony przez Operę Śląską w Bytomiu oraz za rolę Ojca w spektaklu „Białe małżeństwo” (Teatr Polski Bielsko-Biała).

W spektaklu występują również m.in. Marta Gzowska-Sawicka, Wioleta Malchar, Grażyna Bułka, Rafał Sawicki, Adam Myrczek, Kazimierz Czapla, Jadwiga Grygierczyk, Grzegorz Sikora, Sławomir Miska, Przemysław Bollin, Anisa Raik oraz tancerze związani z bielskim Teatrem Polskim. Orkiestrą dyryguje Piotr Wijatkowski dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Lublinie. Wydarzenie jest nietypowym przykładem wspólnej realizacji teatru dramatycznego i muzycznego.

BM / bielsko.info, źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj