bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 21 lutego 2015
  • 15 marca 2015
  • wyświetleń: 807

Poranek Muzyczny dla dzieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

Już 15 marca odbędzie się druga odsłona Muzycznych Opowieści Hani M. Tym razem w czasie Poranka Muzycznego dla Dzieci Hania będzie podróżować w czasie i odwiedzi Piotra Czajkowskiego.

Jest wczesny zimowy poranek, jeszcze ciemno. Hania przewraca się z boku na bok, jakby miała jakieś koszmary. Nocna lampka jest włączona, bo Hania nie umie spać po ciemku. Gdy słońce zaczyna prześwitywać przez okno jej pokoju, raptownie dźwiga się z łóżka. Siedząc na nim, wyczekując rodziców płacze. Gdy orientuje się, że jest w domu sama, postanawia wziąć do ręki książkę z ulubionymi bajkami - Muzyczne Opowieści Hani M. Dzięki niej przenosi się w czasie i odwiedza swojego przyjaciela Piotrusia Czajkowskiego. Wspólnie chcą odkryć świat dźwięków jego Serenady, ale okazuje się, że aby utwór zabrzmiał w pełni muszą znaleźć „Małych Pomocników”, którzy pomogą im ją wykonać. (…)

poranek muzyczny dla dzieci
Poranki Muzyczne dla dzieci, czyli Muzyczne Opowieści Hani M. · fot. www.super-nowa.pl


W porównaniu z pierwszym koncertem, podczas którego poznawaliśmy Hanię M. i muzykę Antonina Dvořáka, drugi, zatytułowany Rozdział II, w którym Hania podróżuje w czasie i odwiedza Piotra Czajkowskiego, trwa 50 minut i charakteryzuje się zwartą formą akcji scenicznej, w którą wplecione zostają elementy edukacyjne oraz najpiękniejsze fragmenty Serenady na smyczki C-dur, op. 48 Piotra Czajkowskiego. Podczas jej wykonywania, na scenę zaproszeni zostaną „Mali Pomocnicy”, czyli dzieci przybyłe na koncert. Wraz z Hanią M. będą miały jedyną w swoim rodzaju możliwość poznać muzykę poprzez żywą interakcję.

Całość, 15 marca o godzinie 11.00 w Domu Muzyki BCK, zaprezentuje Satellite Orchestra, zespół złożony ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy - dla dzieci).

Poranki Muzyczne dla dzieci, czyli Muzyczne Opowieści Hani M. to cykl koncertów, dedykowany dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Podczas koncertów zabrzmią najpiękniejsze utwory z kanonu literatury muzyki kameralnej, muzyki filmowej oraz skomponowane specjalnie na te okazje suity ilustracyjne, towarzyszące akcji scenicznej.

BM / bielsko.info, źródło: www.bck.bielsko.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj