bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 3 lutego 2015
  • 15 lutego 2015
  • wyświetleń: 2954

Nowa przestrzeń "Kreatywna"

Za nami:

Warsztaty, zajęcia artystyczne, wystawy, spotkania, a przede wszystkim stała dyskusja o edukacji nieformalnej i rozwoju pasji. W Bielsku-Białej rozpocznie funkcjonowanie nowe miejsce kultury o nazwie „KREATYWNA” dla osób nieznających słowa nuda.

Katarzyna Zielonka i Rafał Sawicki to artyści w pierwszej kolejności kojarzeni ze sceną Teatru Polskiego. Poza pracą w teatrze dramatycznym prowadzą działalność Centrum Artystyczno-Edukacyjnego Proscenion. Jednak praca artystyczna to setki godzin prób, warsztatów i spotkań, które do tej pory odbywały się gościnnie w różnych częściach miasta. Licząca ponad trzydzieści osób w różnym wieku grupa przenosi się na stałe do wyremontowanej siedziby w budynku przy ulicy Krasińskiego 5.

„KREATYWNA” już od 15 lutego będzie miejscem zajęć grupy Proscenion oraz nowym punktem na mapie kulturalnej i edukacyjnej Bielska-Białej. Zapisy do nowych grup warsztatowych ruszą również 15 lutego.

kreatywna


W pomieszczeniach realizowane będą kursy, lekcje i warsztaty artystyczne z zakresu teatru, tańca, śpiewu i filmu. Będzie balet dla dzieci, zajęcia rozwojowe dla mam z dziećmi, zajęcia z rysunku, warsztaty „Aktywny obywatel” dla licealistów, niedzielne poranki dla rodzin, lekcje plastyczne z rzeźby i rysunku, kursy autoprezentacji. Swoje miejsce znajdą tam zarówno dzieci najmłodsze, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Bogata i zróżnicowana oferta realizowana będzie przez profesjonalistów. Wśród prowadzących znajdą się m.in. Katarzyna Zielonka, Rafał Sawicki, Marta Gzowska-Sawicka, Sławomir Miska, Krzysztof Maciejowski, Katarzyna Zaręba, Aleksandra Stępień, Barbara Mydło. W przedsięwzięcie zaangażowali się również Natasha Pavluchenko, rodzice uczestników grupy Proscenion, pedagodzy i młodzież z Zespołu Szkół Plastycznych.

Dodatkowo przy Krasińskiego 5 zorganizować będzie można wyjątkowe urodziny dla dziecka z udziałem aktorów, z pieczeniem ciasteczek i kreatywnymi zabawami, a w newralgicznych momentach dnia zaprosić dzieci do spędzenia czasu podczas załatwiania spraw na mieście przez rodziców, czy robienia zwykłych zakupów. Autorzy przestrzeni twórczej stawiają sobie za cel rozszerzenie oferty edukacji nieformalnej (tej realizowanej poza szkołą) oraz odpowiadania na potrzeby związane z rozwijaniem pasji i umiejętności artystycznych.

Otwarcie przestrzeni twórczej „KREATYWNA” będzie miało miejsce 15 lutego (niedziela) o godzinie 17.00.

Program otwarcia przestrzeni twórczej „KREATYWNI 5”:

  • Oficjalne otwarcie siedziby przestrzeni twórczej „KREATYWNA”
  • Mowa oficjalna, czyli wstęgę czas przeciąć. Katarzyna Zielonka i Rafał Sawicki.
  • Kilka słów od zacnych gości.
  • Minuta dla każdego, czyli przedstawiamy osoby, które poprowadzą zajęcia w przestrzeni twórczej „KREATYWNA” - animatorów, artystów i nauczycieli
  • Zabawa dopiero się zaczyna. Kilka słów o fantastycznym harmonogramie zajęć i zróżnicowanej ofercie.
  • Party nie na żarty. Kontynuujemy miłe rozmowy. Z błyskiem w oku opowiadamy sobie o najbardziej szalonych pomysłach.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.